Sportas

2020.09.24 17:35

Prie naujojo sezono starto linijos stojusį „Hockey Punks“ klubą supančiojo koronavirusas

Brigita Virbalytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.24 17:35

Ketvirtadienį Kaune vyksiančiose rungtynėse tarp vietos „Baltų Ainių" ir Elektrėnų „Energijos–GV“ bus duotas startas naujajam ledo ritulio čempionatui.

Prieš pat pirmenybių pradžią lygą pasiekė nemaloni žinia – viena iš komandų dėl teigiamų covid-19 testų turėjo izoliuotis. Teko paskubomis koreguoti varžybų tvarkaraštį.

Kelerius pastaruosius metus ambicijų tapti Lietuvos čempione neslepianti Vilniaus „Hockey Punks“ komanda pavasarį neteko galimybės pakovoti dėl šio titulo, nes dėl pandemijos nuspręsta nutraukti pirmenybes ir sezoną baigti be nugalėtojų.

Reguliariajame praėjusiame sezone antrąją vietą užėmusiam klubui prieš pat naujojo čempionato pradžią vėl suduotas smūgis – koronavirusas diagnozuotas net 8 ledo ritulininkams. Iš viso izoliacijoje 20 komandos narių.

„Tie žaidėjai, kurių testai neigiami, bus nesitreniravę dvi savaites. Kitų žaidėjų, kurie dar turės laukti pakartotinių testų rezultatų, gali tekti laukti ilgiau.

Šiek tiek daugiau nei pusė komandos treniruosis normaliai, o kita dalis komandos treniruosis tik tada, kai praeis visas privalomas procedūras, kad neužkrėstume kitų ir būtume saugūs tiek šeimose, tiek visuomenėje.

8 žmonės iš visos ledo ritulio komandos yra labai ženklus skaičius ir neabejoju nė sekundės, kad pasekmių dėl žaidėjų žaidimo tikrai bus, bent jau pirmose rungtynėse. Tačiau, nežinau, ar turime kažkokią kitą išeitį“, – su LRT TELEVIZIJA kalbėjo „Hockey Punks“ vadovas ir žaidėjas Šarūnas Kuliešius.

„Hockey Panks" pirmąsias čempionato rungtynes turėjo žaisti šį sekmadienį, tačiau dėl susidariusios situacijos lyga nusprendė į spalį nukelti šios komandos rungtynes.

„Jeigu atvejai pasikartotų kitose komandose, taip pat bandytume perkelti rungtynes. Jeigu atsitiktų taip, kad kai kurie miestai būtų karantine, bandytume žaisti kituose miestuose. Pavyzdžiui, jeigu uždaromas Kaunas, žaistume Elektrėnuose“, – tvirtino Gintaras Šabūnas, Lietuvos ledo ritulio lygos vadovas.

Šiemet ledo ritulio čempionate dalyvaus viena komanda daugiau – ne keturios, o penkios: praėjusio reguliariojo sezono lyderiai „Kaunas Hockey“, Vilniaus „Hockey Punks“, Kauno „Baltų Ainiai“, po metų pertraukos į pirmenybes grįžtanti Elektrėnų "Energija" susijungė su „Geležinio Vilko“ komanda. Jungtinė bus ir Klaipėdos bei kita Elektrėnų ekipa – „Energija Hockey–HC Klaipėda“.

Planuojama, kad pirmenybėse klubai žais penkių ratų sistema. Po reguliariojo sezono keturios stipriausios ekipos kovas turėtų tęsti atkrintamosiose varžybose.