2020.09.24 07:09

Iki finalo liko žingsnis: „Heat“ naujokas Herro įspūdingu žaidimu nukalė pergalę

LRT.lt2020.09.24 07:09

Majamio „Heat“ krepšininkai priartėjo prie NBA superfinalo, kai ketvirtose Rytų konferencijos finale rungtynėse po atkaklios kovos 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:22) dar kartą įveikė Bostono „Celtics“ ekipą. Serijoje Eriko Spoelstros auklėtiniai pirmauja 3-1.

Ispūdingas rungtynes „Heat“ gretose sužaidė lygos naujokas Tyleris Herro. Po 13,5 taško šį sezoną rinkęs gynėjas vien ketvirtajame ketvirtyje įmetė 17 taškų, o iš viso surinko 37 ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Jo metimai ketvirtajame kėlinuke neleido Bostono ekipai perlaužti rungtynių. Po Danielio Theiso metimo likus žaisti 9 minutes „Celtics“ ekipa paskutinį kartą pirmavo (85:84). Rezultatą persvėrė Bamas Adebayo, o kitoje atakoje T. Herro smeigė tritaškį – 89:84.

Likus žaisti keturias minutes gynėjas pataikė dar vieną labai svarbų tritaškį (98:90), tačiau galiausiai mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

„Celtics“ buvo labai arti nedidelio stebuklo, nors likus mažiau nei minutei po T. Herro dvitaškio „Heat“ pirmavo 107:98.

Jaysonas Tatumas ir Jaylenas Brownas vienas po kito pataikė tritaškius, T. Hero sumetė baudas, bet Jimmy Butleris pražanga sustabdė tritaškį metusį K. Walkerį. Šis pataikė visus tris baudų metimus ir „Celtics“ priartėjo iki 107:109. Bet tada nesudrebėjo J. Butlerio ranka, „Celtics“ nepavyko įmesti tritaškio ir būtent J. Butleris lemiamu baudos metimu uždarė mačą.

Įdomu, kad T. Herro buvo jauniausias aikštėje žaidęs rungtynių dalyvis – jam vos 20 metų. Nuo dabar jam priklauso „Heat“ rekordas, kaip rezultatyviausio komandos žaidėjo atkrintamosiose.

Visoje NBA istorijoje tik vienas 20 metų krepšininkas yra pelnęs daugiau taškų atkrintamosiose – 1980 m. NBA finale 42 taškus surinkęs Magicas Johnsonas.

Trečiajame ketvirtyje po G. Dragičiaus metimo „Heat“ vienu metu pirmavo 58:46 – tai didžiausia komandos persvara visoje šioje serijoje su „Celtics“.

Šiame mače neblizgėjo abiejų komandų puolimas. „Celtics“ pataikė 35 proc. tritaškių ir tik 47,6 proc. metimo iš žaidimo. „Heat“ skaičiai dar prastesnis – vos 27 proc. tritaškių ir 43 proc. metimų iš žaidimo.

Tačiau „Celtics“ labiausiai skandino klaidos – jų padaryta net 19, kai „Heat“ prarado tik 8 kamuolius.

„Celtics“: J. Tatumas (4/11 trit., 9 atk. kam., 6 kld.) 28, J. Brownas (4/7 trit., 9 atk. kam.) 21, K. Walkeris (3/8 trit.) 20, G. Haywardas (7 atk. kam.) 14, M. Smartas (1/8 trit., 11 rez. perd.) 10.

„Heat“: T. Herro (9/11 dvit., 5/10 trit., 6 atk. kam.) 37, J. Butleris (9 atk. kam.) 24, G. Dragičius 22, B. Adebayo (12 atk. kam.) 20.