Sportas

2020.09.23 22:50

Schilleris mato Blaževičių „Žalgirio“ sudėtyje, Dimšos ateitis – neaiški

LRT.lt2020.09.23 22:50

Pirmosios Kauno „Žalgirio“ klubo išvykos rungtynės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) buvo pažymėta įtikinama pergale Alytuje, pasiekta prieš vietos „Dzūkijos“ klubą – 95:62.

Į Dzūkijos sostinę žalgiriečiai atvyko neįregistravę rungtynėms dviejų žaidėjų – Mareko Blaževičiaus ir Tomo Dimšos. Pastarojo vietą sudėtyje užėmė Karolis Lukošiūnas, debiutavęs oficialiose rungtynėse 2020–2021 m. sezone.

Kauniečiai anksti dvikovoje įrodė savo pranašumą ir nekelė jokių abejonių dėl mačo favorito statuso. Po dvikovos vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris džiaugėsi iškovota pergale, bet ne pasirodymu rungtynių pabaigoje, kai alytiškiai nežymiai sumažino atsilikimą.

„Mums, žinoma, reikėjo pergalės, dėl to nekyla jokių klausimų. Manau, kad mes žaidėme pakankamai greitą krepšinį puolime. Mes norėjome diktuoti rungtynes ir gynyboje. Manau, kad rungtynių pabaigoje gynyboje šiek tiek atleidome vadžias. Rungtynių gerai neužbaigėme“, – aiškino Kauno klubo specialistas.

Paklaustas dėl neregistruotų M. Blaževičiaus ir T. Dimšos bei jų ateities klube, M. Schilleris tikino, kad jaunasis aukštaūgis M. Blaževičius liks sudėtyje, o T. Dimšos ateitis dar nėra aiški.

„Taip, Mareką, žinoma. Dėl Tomo – dar pamatysime. Tomas yra labai geras žaidėjas, tą mes žinome. Pamenu jį iš rungtyniavimo Frankfurto komandoje laikų. Jis yra talentingas puolimo žaidėjas. Jis turi puikų charakterį ir mums labai daug padėjo. Mūsų komanda turi daug žaidėjų, todėl turime rasti būdų, kaip rasti laiko žaidėjams, turintiems kontraktus su klubu. Pamatysime, kaip viskas klostysis“, – teigė austras.

Tuo metu „Dzūkijos“ treneris Nikola Vasilevas pripažino žalgiriečių pajėgumą ir liko nusivylęs savo žaidėjų nusiteikimu savoje aikštėje.

„Visų pirma, sveikinimai Kauno „Žalgiriui“ šiandien jie parodė savo lygį, žaidimo. Turėjome problemų gindamiesi prieš jų „pikenrolo“ derinius bei greitąjį puolimą. Mus labiausiai žudė mūsų patirties trūkumas. Žaidėjai nežaidė taip, kaip turėtume žaist savoje aikštėje.

Neprasižengėme tada, kada reikėjo prasižengti. Nežaidėme kieto krepšinio. Turime daug smulkių dalykų, kuriuos turime pagerinti prieš kitas, būsimas rungtynes“, – po dvikovos kalbėjo Nikola Vasilevas.