Sportas

2020.09.23 18:17

Žymus neurochirurgas nusiteikęs skeptiškai – Schumacheris po traumos visiškai neatsigaus

LRT.lt2020.09.23 18:17

Daugiausiai čempiono titulų „Formulės 1” varžybų istorijoje iškovojęs vokietis Michaelis Schumacheris, tikėtina, yra vegetacinės būklės ir turi tik minimalius šansus visiškai pasveikti. Tokiomis įžvalgomis, kalbėdamas su Prancūzijos televizija TMC, pasidalino žymus neurochirurgas Erichas Riedereris.

Septyniskart „Formulės 1” pasaulio čempionas patyrė sunkias traumas slindinėdamas 2013-aisiais. Nuo to laiko informacijos apie vieną geriausių visų laikų lenktynininką viešojoje erdvėje yra pateikiama labai mažai.

„Manau, kad jis yra vegatacinės būklės, kas reiškia, kad jis yra prabudęs, bet nereaguoja į aplinką, – aiškino E. Riedereris. – Jis kvėpuoja, jo širdis plaka, tikriausiai jis gali atsisėsti ar net su pagalba žengti kelis nedidelius žingsnius, tačiau tai yra viskas. Manau, kad tai yra jo galimybių lybos. Ar yra galimybių, kad jis kada nors bus toks, koks buvo prieš incidentą? Nemanau.“

Tiesa, nėra aišku, ar E. Riedereris pats gyvai matė M. Schumacherį, ar iš kur jis turi informacijos apie „Formulės 1” legendą.

Nepaisant neurochirurgo pateiktų įžvalgų, buvęs „Ferrari“ komandos direktorius Jeanas Todtas, dirbęs M. Schumacherio didžiųjų pergalių eroje, tvirtino, kad jo geras bičiulis kovoja su negandomis.

„Mačiau Michaelį praėjusią savaitę. Jis kovoja. Dieve, žinome, koks baisus ir nelamingas buvo tas incidentas slidinėjant. Kaip bebūtų, šalia jis turi nuostabią žmoną, vaikus, slauges ir mes jam bei jo šeimai palinkėti visa, ko geriausia“, – aiškino J. Todtas.

Po nelaimingo incidento slidinėjant M. Schumacheriui buvo skubiai atliktos dvi smegenų operacijos, o po to buvęs lenktynininkas pusę metų praleido dirbtinai sukeltoje komoje.

Po 254 dienų, praleistų ligoninėje, M. Schumacheris buvo nugabentas į savo namus Ženevoje, kuriuose iki šiol yra itensyviai prižiūrimas artimųjų bei medicinos personalo.