Sportas

2020.09.23 16:54

Jasikevičiaus sistemoje žydintis Abrinesas: jo reiklumas ne toks, kokį įsivaizdavau

LRT.lt2020.09.23 16:54

Po sugrįžimo iš NBA lygos antrąjį sezoną iš eilės „Barcelona“ gretose pradedantis ispanas Alexas Abrinesas kartu su „Barcelona TV“ pasidalino mintimis apie naująjį komandos trenerį Šarūną Jasikevičių bei prasidėjusį sezoną.

27-erių metų 198 cm ūgio žaidėjo vaidmuo Š. Jasikevičiaus sistemoje išaugo po to, kai traumas patyrė kiti du svarbūs krepšininkai – Cory Higginsas ir Kyle`as Kuricas.

Ispanas greitai tapo „Barcelona“ klubo lyderiu draugiškų rungtynių ciklo pabaigoje, o pirmosiose naujojo Ispanijos krepšinio lygos sezono rungtynėse, kuriose „Barcelona“ įveikė San Pablo „Burgos“ krepšininkus (89:86), A. Abrinesas pelnė 22 taškus.

Krepšininkas pasakojo, kad jaučiasi pasiekęs optimalią sportinę formą, tačiau kartu pripažino, kad Š. Jasikevičiaus sistemoje geriausiai jaučiasi metikai.

„Mes, metikai, esame tie, kurie labiausiai išnaudoja naująją komandos žaidimo sistemą. Esu geros sportinės formos, man pavyksta pataikyti daugelį savo metimų ir niekas negali iš manęs atitmti tokios geros sezono pradžios“, – aiškino A. Abrinesas.

Savo karjeroje, dar prieš etapą NBA lygoje, A. Abrinesas 2012–2013 m. sezone rungtyniavo „Barcelona“ klube kartu su prie karjeros pabaigos tuo metu artėjusiu Š. Jasikevičiumi. Tapęs Šaro auklėtiniu, žaidėjas tvirtino, kad treneris iš jo nuolat reikalauja maksimumo.

„Su Šaru žaidžiau vienerius metus, pažįstame vienas kitą ir apie jį galiu pasakyti tik gerus žodžius. Jis daug reikalauja iš manęs. Jis daug reikalaudavo netgi tada, kai buvau jo komandos draugas aikštėje. Natūralu, kad kaip treneris jis toliau laikosi tokio požiūrio. Kaip bebūtų, žinojau, kad Šaras yra reiklus, tačiau jo reiklumas nėra toks, kokį įsivaizdavau. Tiesa, jis valdo situaciją ir žino, kada reikia žaidėją subarti, o kada pagirti”, – pasakojo „Barcelona“ krepšininkas.

Galingą sudėtį išlaikęs ir Nicku Calathesu tarpsezoniu pasipildžiusi „Barcelona“ naujajame sezone taikosi į aukščiausias pozicijas visuose frontuose, o A. Abrinesas tiki komandos galimybėmis iškovoti titulus.

„Turime komandą, kuris kovos dėl visų įmanomų titulų. Su šia sudėtimi ir treneriu turime galimybės nugalėti visus varžovus“, – teigė A. Abrinesas.