Sportas

2020.09.23 11:38

Motiejūnas pristatė deficitinį „Žalgirio“ biudžetą, tačiau mato saugiklius: neprasiskolinsime

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.23 11:38

Po kiek daugiau nei savaitės kovas Eurolygoje pradėsiančio Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas trečiadienį ryte oficialiai pristatė 2020–2021 m. sezono klubo finansinę ataskaitą bei apžvelgė koronaviruso paveiktą praėjusį sezoną.

Žvelgdamas į jau prasidėjusio sezono finansinius skaičius, P. Motiejūnas išskyrė, kad klubo biudžetas bus deficitinis.

„Šiek tiek prašovėme skaičiuodami pajamas, bet jų planuojame 9,2 mln. eurų, iš šios sumos 2,6 mln. eurų turėtų sudaryti pardavimai už bilietus, – aiškino P. Motiejūnas. – Išlaidos turėtų siekti apie 9,7 mln. eurų, todėl biudžetas yra deficitinis, tačiau turime surinktų papildomų lėšų iš ankstesnių sezonų ir į skolas neisime“

Dėl koronaviruso pandemijos, kuri praėjusį sezoną sustabdė kovo mėnesį, „Žalgirio“ klubas dėl neparduotų bilietų į rungtynes prarado 807 tūkst. eurų.

Konferencijos įrašas:

Motiejūnas pristatė deficitinį „Žalgirio“ biudžetą, tačiau mato saugiklius: neprasiskolinsime

Kaip spaudos konferencijoje pabrėžė P. Motiejūnas, 2019–2020 m. sezone „Žalgirio“ vadovybė planavo 10,6 mln. eurų pajamų, tačiau pasaulinės koronaviruso pandemijos padiktuotos aplinkybės sumažino klubo pajamas beveik 2 mln. eurų – iki 8,8 mln. eurų.

Tuo metu išlaidų eilutėje bendrą „Žalgirio“ finansinę situaciją gelbėjo sumažintų atlyginimų dalis žaidėjams, treneriams bei administracijai. Taip vietoj planuotų 11,9 mln. eurų išlaidų, klubas turėjo 9,6 mln. eurų faktinių išlaidų.

Pradėdamas kalbą apie naująjį sezoną, P. Motiejūnas aiškino, kad „Žalgirio“ tikslas – laimėti visus trofėjus Lietuvoje bei nenustatytą Eurolygos rungtynių skaičių.

„Žinau, kad visiems tai skamba keistai, bet nenorime užsikelti tikslų aukštai. Nenorime, kad pralaimėjimai nenutolintų mūsų tikslo ir neleistų nuleisti rankų. Kovosime kiekvienose rungtynės, kaip lemiamose“, – aiškino klubo direktorius.

– Kiek planuojate surinkti mažiausiai pinigų iš bilietų pardavimų?

– Dabar viską planuojame savaitę į priekį. Žiūrovai turi naujus įpročius. Jie perka bilietus paskutinę dieną, nes nežino, ar renginys įvyks. Ta eilutė – 2,6 mln. eurų – pakimba ant plauko. Žaidėjų kontraktuose nėra atskiros eilutės apie tai, kad žiūrovai gali būti neįleisti į arenas.

– Ką manote dėl Eurolygos klubams skirtų baudų bei sankcijas, susijusias su koronavirusu?

– Šiam momentui yra tokios sąlygos. Eurolyga sako, kad nesiruošia visų bausti ir skriausti klubų. Situacija yra dabar sudėtinga. Bandome priprasti prie naujos realybės. Nėra tas reglamentas, kurio norėtume, tiesiog norėjome įsivesti bendrą standartą.

– Kaip vertinate komandos pasiruošimą ir visą pradžią pasikeitus naujam treneriui?

– Vertiname pozityviai, procesas užtruks. Tikime trenerių štabu, žaidėjais. Reikia daug ir kantriai dirbti, kad pasiektume tai, ką norime. Iš esmės treniravimo stilius keičiasi, žaidėjai turi prie to prisitaikyti. Esame apsišvarvoję kantrybę, laiko

– Ar jau aišku, kurie žaidėjai bus skolinami?

– Kalbame, vyksta derybos, laukiame pasveiksiančio P. Garino. Sudėtyje bus daugiau nei 12 žaidėjų, todėl derybos toliau vyksta, kad galėtume turėti krepšininkų, jeigu nutiktų traumos ar kas nors susirgtų.

– Ar žiūrovų lankomumo skaičiai per draugišką Eurolygos turnyrą pasėjo nerimą prieš naujojo Eurolygos sezono pradžią?

– Neslėpsiu, kad nerimo prisidėjo. Daug žmonių yra atpratę eiti į rungtynes. Mums skambino kiti ir sako, kad pavydi renginių su žiūrovais. Laukiame pirmųjų Eurolygos rungtynių Kaune. Stebime situaciją, analizuojame mūsų fanų reakciją, reaguojame, ko jie nori. Mes suprantame, kad jie nori čia jausti saugūs.

– Ar jau aišku, į kurias išvykų rungtynes skrisite užsakomaisiais reisais?

– Vitorija, Valensija ir dvigubos savaitės bus keliaujamos užsakomaisiais reisais. Stengiamės taupyti ten, kur galime tą maksimaliai daryti.