2020.09.22 22:04

Varžovų komandą gyręs Kairys džiaugėsi Marčiulionio pasirodymu: iš jo tikimės labai daug

LRT.lt2020.09.22 22:04

Prienų „Cbet“ krepšininkai antradienio vakarą buvo arti to, kad antrą kartą per tris dienas palaužtų dar vieną į medalius Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate besitaikančią komandą.

Sekmadienį Panevėžyje įveikę vietos „Lietkabelį“ (87:84), Manto Šerniaus auklėtiniai, pirmavę tris pirmuosius kėlinius, tik ketvirtajame ketvirtyje atidavė iniciatyvą Vilniaus „Rytui“ ir patyrė nesėkmę rezultatu – 80:90.

Antrajame ketvirtyje didžiausia „Cbet“ ekipos persvara siekė net 15 taškų (38:23), tačiau varžovų klaidomis ir nuovargiu antroje pusėje besinaudojęs „Rytas“ lemiamo kėlinio metu spurtavo 17:1, nutolo ir pergalės iš rankų nebepaleido.

„Pradėsiu nuo pradžių. Su geresniais sprendimais puolime ir gynyboje po pirmųjų dviejų kėlinių galėjome turėti dar didesnę persvarą.

Žaidėme ir jautėmės gerai, tiesiog komanda dar turi subręsti. Turime priimti didesnę atsakomybę už sprendimus puolime. Gynyboje turime laikytis didesnės disciplinos, ką esame susitarę prieš rungtynes.

Trečiajame kėlinyje tikrai pajutau komandos duobę. Turėjome rungtynes su „Lietkabeliu“, kurios tikrai buvo nelengvos. Turime daug mažesnę rotaciją, todėl jaučiau, kad žaidėjai pritrūko jėgų. Iškart padidėjo mąstymo klaidų, kurių susitarėme nedaryti.

Ketvirtajame kėlinyje nebežaidėme taip, kaip norėjome. Agresyvumas ir energija jau buvo dingusi. Aišku, žaidžiant namuose, norėjosi įkąsti „Rytui“, bet yra kaip yra“, – po dvikovos kalbėjo prieniškių treneris M. Šernius.

Tuo metu be pagrindinio komandos įžaidėjo ir naujoko Demetriuso Jacksono rungtyniavusio „Ryto“ treneris Donaldas Kairys džiaugėsi, kad antroje susitikimo dalyje jo auklėtinių charakteris leido perlaužti susitikimo eigą.

„Čia ne mes jiems leidome, o jie mums neleido žaisti taip, kaip norėjome. Visų pirma, norėčiau pagirti „Cbet“ komandą ir jos trenerių štabą. Tai tikrai treniruota ir gerai paruošta komanda. Su tuo, ką jie turi, jie sugeba išspausti maksimumą.

Manau, kad jie neatsitiktinai laimėjo prieš „Lietkabelį“ Panevėžyje. Jie žaidė kietai ir mes žinojome, kad nieko lengvo nebus. Po petraukos mums pavyko persigrupuoti ir atrasti jėgų bei parodyti charakterį. Su charakteriu ir gera gynyba sugebėjome perlaužti rungtynes“, – tvirtino D. Kairys.

D. Kairys pažymėjo, kad D. Jacksono nebuvimas aikštėje buvo svarbus faktorius, tačiau džiaugėsi 15 minučių susitikime žaidusio, 5 taškus pelniusio ir 2 rezultatyvius perdavimus atlikusio 18-mečio Augusto Marčiulionio žaidimu.

„Vertėmės be vieno iš savo pagrindinių įžaidėjų. Doviui Bičkauskiui ir Augustui Marčiulioniui nebuvo lengva. Kaip bebūtų, jie vis tiek atstovėjo. Augustas mums padėjo rungtynių pabaigoje su savo kibia gynyba.

Augustas mums davė labai daug. Nebuvo jokių abejonių, kad juos remsiuosi rungtynėse. Nesvarbu, kokia bus situacija, jis gaus savo minutes. Jis jomis pasinaudojo tinkamai. Iš jo tikimės labai daug. Viskas prasideda nuo gynybos, o vėliau – puolimas ir protingi sprendimai. Auga tikrai neblogas žaidėjas“, – kalbėjo D. Kairys.