2020.09.22 18:32

Lemiamu metu spurtavęs „Neptūnas“ įveikė britų klubo barjerą ir kovos dėl bilieto į Čempionų lygą

LRT.lt2020.09.22 18:32

Botevgrado mieste Bulgarijoje antradienį prasidėjusiame FIBA čempionų lygos  D grupės atrankos turnyro pusfinalio etape Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai 77:73 (24:21, 16:17, 14:16, 23:19) nugalėjo Londono „Lions“ klubą bei pateko į atrankos turnyro finalą.

„Neptūnas“ dėl vienintelio bilieto į pagrindinį Čempionų lygos grupių etapą ketvirtadienį susitiks su Botevgrado „Balkan“ ir Minsko „Tsmoki“ poros laimėtoju.

Atkakliai susiklosčiusioje „Neptūno“ ir „Lions“ akistatoje klaipėdiečiai antrojo dar kėlinio metu bandė atitrūkti nuo varžovų ir buvo dukart susikrovę 7 taškų pranašumą (28:21 ir 37:30). Tiesa, Anglijos ekipa kaskart neutralizuodavo pavojų ir pasivydavo Klaipėdos ekipą.

Po lygiai susiklosčiusio trečiojo ketvirčio, „Neptūnas“ krito į duobę lemiamo kėlinio pirmoje pusėje, kurioje „Lions“ nutolo 5 taškų persvara – 63:58.

Klaipėdiečius gelbėjo du tritaškius ir baudos metimą pataikęs Klaidas Metrikis ir penkis taškus iš rinkęs Džiugas Slavinskas – 71:65.

„Lions“ atsakė Justino Robinsono tritaškiu, tačiau, prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei, D. Slavinskas atstatė 5 taškų persvarą savo komandai – 73:68.

Tiesa, Anglijos ekipai dvitaškį pelnė Matthew Bryanas Amaningas, o rezultatą, likus žaisti 44 sekundes, tritaškiu išlygino Dirkas Williamsas – 73:73.

Ilgos „Neptūno“ atakos metu Žygimantas Janavičius puikiai pamatė į baudos aikštelę įkertantį Norbertą Gigą, kurį varžovai, likus žaisti 18 sekundžių, sustabdė tik pražanga. Aukštaūgio ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo – 75:73.

„Lions“ turėjo galimybę išlyginti arba persverti rezultatą, tačiau baudos aikštelėje žaidusiam M. Amaningui kamuolys išslydo iš rankų į užribį.

Pergalę „Neptūnui“ garantavo pražanga sustabdyto Martyno Mažeikos pataikyti baudos metimai – 77:73.

Klaipėdos „Neptūnas“: Norbertas Giga (14 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas po 15 taškų, Klaidas Metrikis, Giedrius Stankevičius ir Martynas Mažeika po 8.

Londono „Lions“: Matthew Bryanas Amaningas 16 taškų, Justinas Robinsonas 13, Byronas Mullensas 10.