Sportas

2020.09.22 17:39

Suomijos čempionų žygio Europoje nustebinti marijampoliečiai tiki – varžovas yra įveikiamas

LRT.lt2020.09.22 17:39

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai antradienį iš Vilniaus oro uosto išskrido į Kuopijo miestą Suomijoje, kuriame ketvirtadienį žais UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynės su vietos KuPS ekipa.

Ketvirtadienį nuo 18:25 val. vyksiančias rungtynes tarp „Sūduvos“ ir KuPS klubų tiesiogiai transliuos kanalas LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Praėjusiais metais Suomijos čempionais tapęs KuPS klubas žygį Europoje, kaip ir marijampoliečiai, pradėjo nuo pirmojo Čempionų lygos atrankos turnyro etapo, kuriame net 0:5 turėjo pripažinti „Molde“ klubo iš Norvegijos pranašumą.

Persikėlusi į antrąjį UEFA Europos lygos atrankos turnyro etapą, Kuopijo ekipa kiek netikėtai po pratęsimo ir rezultatu 4:3 laimėtos baudinių serijos peržengė Bratislavos „Slovan“ klubo barjerą ir iškovojo teisę žaisti su „Sūduva“.

Prieš kelionę į Suomiją Marijampolės klubas sulaukė pastiprinimo – komandą iki 2021 m. sezono pabaigos papildė vidurio saugas iš Argentinos Nicolas Gorobsovas. Kiek anksčiau prie „Sūduvos“ prisijungė ir Lietuvos rinktinės gynėjas Linas Klimavičius.

„Sūduvos“ saugas Povilas Leimonas, prieš skrydį į Suomiją bendravęs su žurnalistais, pabrėžė, kad varžovas trečiajame Europos lygos atrankos turnyre etape sūduvičiams yra įveikiamas.

„Pasiruošimui tikrai turėjome laiko. Ruošėmės atsakingai. Kaip visi žinote, komandoje turime papildymą – prie mūsų prisijungė saugas. Bandome naujoką integruoti į mūsų žaidimą. Atsakingai žiūrime į dvikovą, o varžovas – tikrai įveikiamas, – aiškino P. Leimonas. – Reikia su juo kovoti, tai nėra kažkokie grandai. Galime sakyti, kad trečiajame etape mums su burtais kiek pasisekė. Galėjome gauti stipresni varžovą, todėl keliaujame į rungtynes susikaupę ir tikimės pergalės.“

P. Leimoną kaip ir kitus „Sūduvos“ klubo žaidėjus nustebino sėkmingas KuPS klubo pasirodymas antrajame UEFA Europos lygos atrankos turnyro etape, kai buvo įveikta favorite vadinta „Slovan“ ekipa.

„Didesnius šansus davėme slovakams, bet futbolas yra toks, o viskas sprendėsi iš vienerių rungtynių. Galbūt kiek ir netikėjome, galvojome, kad keliausime į Slovakiją. Kaip bebūtų, suomiai sužaidė kaip komanda ir pateko į kitą etapą“, – kalbėjo saugas.

„Sūduvos“ klubo vyriausiasis treneris Saulius Širmelis, su treneriu štabu analizavęs KuPS rungtynes su „Slovan“ ekipa, pateikė savo mintis apie būsimų varžovų žaidimą.

„Jie yra jėgos futbolo atstovai, bent jau jie taip žaidė su „Slovan“ klubu. Suomijos ekipa stengiasi sumaniai presinguoti bei varžovus uždaro praktiškai viename aikštės ketvirtyje. Jeigu pavyksta varžovams iš to išsisukti, jie turi problemų. Suomiai atlieka daug ilgų perdavimų iš gynėjų. Manau, kad prieš Suomijos klubą reikia žaisti gudriai. Negalime įsivelti į jų žaidimą, jeigu žaisime „ilgus“ kamuolius, tai bus paranku varžovams“, – tvirtino specialistas.

Tuo metu P. Leimonas pažymėjo, kad „Sūduva“ bandys išnaudoti savo greičio pranašumą.

„Stengsimės žaisti savo žaidimą. Išnaudosime stiprius ir greitus puolėjus. Buvo akcentuota, kad varžovų vidurio gynėjai nėra tokie greiti, todėl bandysime tuo pasinaudoti. Bandysime žaisti kontraatakomis“, – tvirtino sūduvietis.

Į komandos žaidimą įsiliejančiais naujokais pasidžiaugęs S. Širmelis yra tikras – poroje tarp „Sūduvos“ ir KuPS klubų favoritų nėra.

„Manau, kad susitiks lygias galimybes turinčios komandos“, – aiškino treneris.

Jeigu „Sūduva“ perkoptų trečiąjį UEFA Europos lygos atrankos turnyro etapą, paskutiniame atrankos etape dėl bilieto į pagrindinį grupių etapą susitiktų su Stokhlomo „Djurgarden“ (Švedija) ir Klužo CFR (Rumunija) poros laimėtoju.