Sportas

2020.09.22 16:18

Valančiūną paminėjęs Kirilenka Lietuvos krepšinio valstybe nevadina

LRT.lt2020.09.22 16:18

Šių metų rugpjūčio mėnesį antrai kadencijai išrinktas Rusijos krepšinio federacijos vadovas Andrejus Kirilenka, kalbėdamas apie šalies krepšinio problemas, paminėjo ir Lietuvos vardą.

Buvęs krepšininkas tinklalapio kommersant.ru, paklaustas, kodėl krepšinis Rusijoje yra mažiau populiarus nei kitose Europos valstybėse, tvirtino nelaikąs mūsų šalies krepšinio valstybės pavyzdžiu.

„Žinote, man dažnai pateikia Lietuvos pavyzdį ir sako, kokia krepšinio šalis yra Lietuva. Kaip bebūtų, pasakykite man bent vieną krepšininką be Jono Valančiūno, kuris per pastaruosius dešimt metų buvo įsitvirtinęs NBA bei yra lietuviškos, o ne amerikietiškos krepšinio mokyklos produktas?

Galime kalbėti ir apie Serbiją. Ten krepšinis – yra viena populiariausių sporto šakų – jį žaidžia visi, tačiau yra ir kita medalio pusė – joks moterų ar vyrų rinktinės žaidėjas nerungtyniauja vietiniuose klubuose“, – kalbėjo A. Kirilenka.

Žurnalisto patikslinas, kad Serbijoje yra mažesnė rinka pajėgiems krepšininkams, Rusijos krepšinio federacijos vadovas į tai turėjo aiškią poziciją.

„Koks skirtumas? Visur yra pliusų ir minusų. Mes patys negalime sekti kažkurios valstybės pavyzdžiu. Kas veikia JAV, nebūtinai veiks Rusijoje, o kas funkcinuoja Rusijoje neveiks Serbijoje ar Ispanijoje. Einame savu keliu“, – kalbėjo rusas.

Rusijos vyrų krepšinio rinktinėje pastarąją didelę pergalę tarptautinėje arenoje iškovojo 2012 metais, kai Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą. Tuo metu komandai atstovavo ir pats A. Kirilenka.