Sportas

2020.09.21 23:05

Ledo ritulio sezono starto belaukiant: dviguba jėga sugrįžtanti jungtinė „Energija - Geležinis Vilkas"

LRT.lt2020.09.21 23:05

Jau rugsėjo 24 dieną startuos Lietuvos ledo ritulio čempionatas, kuriame šį sezoną varžysis penkios komandos. Artėjant pirmosioms turnyro rungtynėms, hockey.lt pristato visų čempionato dalyvių apžvalgą, o šiandien bus pristatyta po metų pertraukos į čempionatą sugrįžtanti ir vilniečių jaunimą prisijungusi legendinė Elektrėnų komanda – „Energija – Geležinis Vilkas“.

Metus be aukščiausio lygio ledo ritulio praleidę elektrėniškiai šiemet anksti ir užtikrintai pradėjo savo komandos komplektaciją. Pirmasis ir bene svarbiausias žingsnis buvo dėtas pasiekiant susitarimą su sostinės „Geležinio Vilko“ mokykla. Vilniečiai pastaraisiais metais Lietuvos čempionate turėdavo savo komandą, o praėjusio sezono metu prieš čempionato sustabdymą jie buvo nusiteikę mesti rimtą iššūkį kovai dėl vietos finale, galutinėje rikiuotėje likdami trečioje vietoje. Visgi, susidūrę su organizacinėmis problemomis jie nusprendė suremti jėgas su „Energijos“ atstovais ir suformuoti bendrą komandą.

„Energijos – Geležinio Vilko“ ekipa čempionatą pasitinka savo gretose ne tik turėdami ambicingą jaunimą iš Vilniaus, tačiau ir susigrąžino Elektrėnų publikai puikiai pažįstamus veteranus. Komandos vadovo pareigas užimantis Vidmantas Mickevičius pripažįsta, jog įkalbėti sugrįžti pavyko ne visus, tačiau jį itin džiugina atsiradusi klubo struktūra ir platus žaidėjų pasirinkimas.

„Tai, jog mums pavyko prisikviesti puikiai žinomus žaidėjus galbūt lėmė tai, jog mes šiek tiek anksčiau nei kitos Lietuvos čempionate dalyvaujančios komandos pradėjome savo komplektaciją. Asmeniškai kalbėjausi su kiekvienu žaidėju, ne su visais pavyko susitarti, nes reikia nepamiršti, jog piniginis aspektas ir derybos taip pat yra svarbios.

Turime labai stiprią jaunų žaidėjų bazę, o susijungus ir bendradarbiaujant su „Geležinio vilko“ ledo ritulio mokykla atsirado klubo struktūra. Prieš keletą mėnesių nuoširdžiai juokėmės, jog galėtume Lietuvos čempionate suburti dvi komandas. Visi yra pasiilgę ledo ritulio ir noriai prisijungė prie mūsų ekipos“, – apie komandos komplektaciją kalbėjo „Energijos – Geležinio Vilko“ vadovas.

Šiemetinėje ekipoje svarbų vaidmenį turėtų vaidinti ilgamečiai „Geležinio Vilko“ lyderiai ir šios mokyklos auklėtiniai, tačiau nereikia pamiršti ir savo meistriškumą ne vienerius metus Lietuvos rinktinėse demonstravusių vyresnių žaidėjų. Klubo vadovo teigimu, komandos formavimo subtilybės patikėtos treneriui Dovydui Kulevičiui, tačiau tikimasi, jog veteranai galės padėti jaunimui dar greičiau kelti savo meistriškumą.

„Apie tai, kokį santykyje komandoje sudarys jaunimas ir veteranai tikriausiai geriau galėtų pakomentuoti treneris. Visgi, mes tikimės, jog tokie žaidėjai kaip Donatas Kumeliauskas, Edgaras Rybakovas ar Rolandas Aliukonis ir kiti bus geras postūmis jaunimui. Varžytis su jais bus gera patirtis treniruotėse ir rungtynėse bei papildomas stimulas stengtis ir tobulėti.“

Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės Elektrėnai buvo didžiausia Lietuvos ledo ritulio rinktinės narių kalvė, o V. Mickevičius neslepia, jog vienas iš svarbiausių susijungimo su „Geležiniu Vilku“ aspektų ir buvo noras pratęsti tradicijas klube ugdyti nacionalinės rinktinės narius. Negana to, susijungimas su vilniečiais gali tapti postūmiu „Energijos – Geležinio Vilko“ sugrįžimui į užsienio čempionatus.

„Tai yra viena iš mūsų susijungimo su „Geležinio Vilko“ ledo ritulio mokykla priežasčių. Norime turėti ne tik rezultatą, tačiau ir viziją, matyti tolimesnę ateitį, ugdyti žaidėjus. Ateityje norisi ir pačiam „Energijos“ klubui vėl pradėti žaisti užsienio lygose. Manau, kad tai yra visai įmanoma, nes į naują klubo struktūrą žymiai rimčiau žiūri ir esami bei nauji klubo organizacijos rėmėjai.“

Kol kas didžiausią nerimą Elektrėnų klubui gali kelti COVID-19 viruso situacija. Dėl jos šiuo metu „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai nežino, kada prie jų galės prisijungti trys legionieriai iš Rusijos.

„Atidžiai stebime situaciją ir stengsimės kuo greičiau įtraukti juos į komandą. Turbūt ne visi žino, kad šiemet Lietuvos čempionate priimtas nutarimas, jog panaikinamas reikalavimas minimaliam rungtynių kiekiui, norint žaisti atkrintamosiose varžybose. Mano nuomone, tai nėra teisinga, bet akivaizdu, kad atkrintamosios varžybos, bus kitokios.“

25 kartus Lietuvos čempionų titulu besidžiaugusi Elektrėnų komanda ir ateinantį sezoną bus viena iš pagrindinių favoričių namo parsigabenti dar vieną nugalėtojų titulą. V. Mickevičius neslepia, jokių kitokių minčių jų ekipoje nėra – visų žvilgsniai tik į auksą.

„Energijos“ organizacijos tikslas nesikeičia nuo 1977 metų: tikslas – čempionų titulas.“

Lietuvos ledo ritulio čempionato startas numatytas rugsėjo 24 dieną. Tuomet „Energija – Geležinis Vilkas“ vyks į Kauną bei sezono atidarymo rungtynėse rungtyniaus su „Baltų Ainių“ ekipa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt