Sportas

2020.09.21 20:49

Romoje laimėjęs Džokovičius tapo visų laikų rekordininku

LRT.lt2020.09.21 20:49

Šį pirmadienį geriausias pasaulio tenisininkas atsimins ilgam – Romoje vykusiame „Italian Open“ turnyro finale serbas 7:5 6:3 nugalėjo argentinietį Diego Schwartzmaną ir taip tapo visų laikų rekordininku.

N. Džokovičius laimėjo jau 36-ąjį karjeros „Masters“ turnyrą ir taip tapo visų laikų rekordininkų. Iki tol jis šią poziciją su 35 pergalėmis dalinosi su ispanu Rafaeliu Nadaliu, tačiau dabar yra vienintelis rekordo savininkas.

Galima pajuokauti, kad prie rekordo prisidėjo ir serbo varžovas finale – būtent jis ketvirtfinalyje netikėtai eliminavo R. Nadalį iš tolimesnių varžybų.

Varžybų Romoje N. Džokovičius iš viso žaidė jau dešimt kartų ir pirmadienį iškovojo penktąją pergalę.

Pirmasis setas favoritui prasidėjo itin sunkiai – jis pralaimėjo pirmus du savo padavimus ir netrukus atsiliko 0:3.

Visgi vėliau serbas įsivažiavo, pavijo varžovą ir pirmame sete triumfavo laimėjęs argentiniečio padavimą.

Antrame sete N. Džokovičius ir vėl pralaimėjo pirmąjį savo pavadinimą, tačiau netrukus laimėjo varžovo ir taip atstatė pusiausvyrą.

Vėliau abu sportininkai sėkmingiau žaidė savų padavimų metų, tačiau rezultatui esant 3:3 serbas laimėjo savąjį, čia pat – ir varžovo bei atsidūrė prie pat pergalės (5:3).

Paskutiniame geime argentinietis dar bandė sugrįžti, tačiau to jam padaryti nepavyko ir D. Schwartzmanui teko stebėti serbo triumfą.

„Esu labai patenkintas. Praėjusi savaitė buvo puiki, bet labai varginanti. Nemanau, kad rodžiau geriausią savo žaidimą, bet reikiamu metu žaidžiau pergalingai. Smagu, kad atsiradus reikalui sugebėjau įjungti penktą pavarą“, – kalbėjo mačo laimėtojas.

Su pergalingu pagreičiu N. Džokovičius kelsis ir į „French Open“ turnyrą, kuris startuos jau ateinantį sekmadienį.