Sportas

2020.09.21 08:57

LRT: Eurolygos transliacijų kaina – „kone perpus mažesnė“, negu spekuliuojama viešojoje erdvėje

atnaujinta 12.27
Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.09.21 08:57

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) neigia viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl tiesioginių Eurolygos transliacijų kainos. Nors tikslios sumos atskleisti neleidžia sutartis su Eurolyga, tačiau LRT gavo leidimą paviešinti apytikslę sumą, kuri „kone perpus mažesnė, negu yra dabar spekuliuojama viešojoje erdvėje”. Be to, Eurolyga patvirtino, kad LRT pasiūlyta suma konkurse nebuvo didžiausia.

LRT pasirašius sutartį su Eurolyga, viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad už teisę tiesiogiai transliuoti Eurolygos rungtynes LRT sumokėjo 2 mln. eurų. „Delfi“ generalinis direktorius Vytautas Benokraitis feisbuke tuomet skelbė, kad ši žiniasklaidos priemonė taip pat dalyvavo Eurolygos transliavimo teisių pirkime, tačiau jos pasiūlyta 1 mln. eurų kaina buvusi maždaug perpus mažesnė nei nacionalinio transliuotojo.


Šią informaciją LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ pirmadienį paneigė LRT sporto redakcijos vadovas Ramūnas Grumbinas.

„Visų pirma, sutartį pasirašo dvi pusės – ta kita, Eurolyga, mums neleidžia tiksliai įvardyti, kiek yra sumokėta už transliacijų teises. Tai tiesiog nėra taikoma praktikoje. Komerciniai kanalai taip pat neskelbia, už kokią sumą perka transliacijų teises“, – teigė R. Grumbinas.

„Kadangi kilo didelis triukšmas, LRT kreipėsi į Eurolygą ir paprašė leidimo atskleisti sumą. Mes gavome tokį leidimą, kad atskleisti galime apytikslę sumą ir viešumoje tikrai yra skleidžiamos melagingos paskalos apie tas sumas. Galiu pasakyti tiek, kad reali kaina buvo kone perpus mažesnė, negu yra dabar spekuliuojama viešojoje erdvėje.

Tos melagingos spekuliacijos prasidėjo nuo vieno iš portalų vadovo įrašo asmeninėje socialinėje paskyroje, kad neva jie už transliacijų teises siūlė 1 mln. eurų, o iš Eurolygos atsakymo suprato, kad štai LRT pasiūlė dvigubai daugiau. Šią žinutę pasigavo visi, pradėjo komentuoti tų organizacijų advokatai ir aiškinti, kad LRT neva švaistosi mokesčių mokėtojų pinigais. Tačiau tai yra melai.

Cituoju Eurolygos atsakymą: „Portalas DELFI konkurse dėl Eurolygos teisių nedalyvavo ir 1 mln. eurų nesiūlė.“

Cituoju antrąją atsakymo dalį: „LRT siūlyta suma konkurse nebuvo didžiausia.“ Vadinasi, buvo dar didesnių sumų. Eurolyga šiuo atveju įvertino LRT požiūrį į turnyrą – kokia sklaida bus transliuojama ir per kiek kanalų bus pateikiama informacija“, – kalbėjo R. Grumbinas.

Paklaustas, kokie buvo pagrindiniai faktoriai, jog LRT tapo „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje transliuotoju, R. Grumbinas atsakė: „Iš tikrųjų, suma yra svarbi ir dažniausiai ji viską lemia, tačiau taip pat lemia ir derybos. Mes siūlėme ne tik sumą, bet ir visą sklaidą – laidos prieš rungtynes, pertraukos metu ir po rungtynių. Taip pat laidos kituose LRT žinių kanaluose, ko iš esmės pastarųjų metų Eurolygos transliacijose nebuvo.“

LRT RADIJO laidoje taip pat kalbėjęs Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas patvirtino, kad Eurolyga, spręsdama, kam patikėti transliacijų teises, konsultavosi su „Žalgiriu“.

„Kaip ir pasakojo Ramūnas – mes norėjome grįžti į nemokamą kanalą tiesiogiai ir norėjome didesnio pasiekiamumo. To mums trūko, to trūko mūsų fanams ir mes tą dėl jų bei savo rėmėjų padarėme.

Nuo derybų pradžios tiek su LRT, tiek su Eurolyga kartojome, kad norime grįžti į nemokamą kanalą“, – tvirtino P. Motiejūnas.

Priminsime, kad „Žalgirio“ rungtynės nuo spalio mėnesio bus transliuojamos tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt, o jų vaizdo įrašus bus galima pasižiūrėti LRT mediatekoje. Rungtynes ar jų įrašus LRT portale ir mediatekoje bus galima stebėti prie portalo prisijungus iš Lietuvos teritorijos.

V. Benokraitis: mes tiek „ketinome“ mokėti

Į „Ryto garsų“ metu išsakytą informaciją sureagavo ir „Delfi“ direktorius V. Benokraitis.

„Delfi“ viešai atskleidė, kokią sumą ketino pateikti už Eurolygos transliacijos teises, įskaitant techninius filmavimo kaštus, per tarptautinę sporto transliacijų teisių agentūrą. LRT kaip visuomeninis transliuotojas, išlaikomas iš mokesčių mokėtojų pinigų, turi būti atviras ir atsakyti visuomenei, kokia buvo Eurolygos transliacijų teisių kaina.

Ar į šią LRT akcentuotą „kone dvigubai mažesnę“ kainą įeina techniniai filmavimo kaštai? Šis LRT pirkimas – tik vienas iš daugybės pavyzdžių, kurie rodo, kad LRT biudžeto panaudojimas yra pernelyg uždaras ir kelia daugiau klausimų nei atsakymų“, – LRT.lt atsiųstame komentare sako „Delfi“ vadovas.

Kaip Eurolygos atstovai patvirtino LRT, „Portalas DELFI konkurse dėl Eurolygos teisių nedalyvavo ir 1 mln. eurų nesiūlė.“ Tačiau rugpjūčio 26 d. savo feisbuko paskyroje V. Benokraitis aiškino, kad „Delfi“ konkurse dalyvavo ir už sezono transliaciją siūlė 1 milijono eurų sumą.