2020.09.20 20:27

Laimėjimu Lietuvoje debiutavęs Schilleris: apie tenkinusį kamuolio judėjimą ir aukštaūgių rotacijas

LRT.lt2020.09.20 20:27

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesunkia pergale pradėjo LKL titulo gynybą – vedami naujojo stratego Martino Schillerio kauniečiai namuose be didesnių bėdų 89:56 sutriuškino „Šiaulių“ klubą.

Kiek daugiau sunkumų mačo šeimininkai turėjo tik pirmame kėlinyje, kai kelias minutes leido oponentams pirmauti.

Tačiau jau nuo antro ketvirčio mačo favoritai įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo į priekį ir paskutinėje rungtynių dalyje tik didino savo pranašumą.

Po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjęs laimėtojų treneris Martinas Schilleris džiaugėsi solidžia antrąja mačo puse.

„Pirmiausia, esu patenkintas pergale ir manau, kad antroji mačo pusė buvo geresnė nei pirma. Kai varžovai ketvirtame kėlinyje pradėjo žaisti mažesniu penketu, prie to prisitaikėme ir užbaigėme rungtynes solidžiai.

Po pertraukos turėjome daugiau agresijos gynyboje, tai buvo vienas dalykas, taip pat buvo agresijos žaidime du prieš du. Puolime – judinome kamuolį, sėkmingai žaidėme baudos aikštelėje ir manau, kad tai buvo reikšmingiausi dalykai antroje rungtynių dalyje“, – trumpai reziumavo austras.

Kauniečiai šiose rungtynėse atliko net 29 rezultatyvius perdavimus, o toks skaičius tenkino ir specialistą.

„Bendrai kalbant esu labai patenkintas tuo, kaip kamuolys judėjo, ši komanda labai mėgsta dalintis kamuoliu ir manau, kad tai yra viena iš mūsų stiprybių. Tai yra iššūkis, ne visose komandose žaidėjai taip mėgsta dalintis kamuoliu.

Tai (sėkmingą antrą mačo dalį – LRT.lt) nulemia kamuolio judėjimas, greitas bėgimas į ataką ir manau, kad atakoje tai yra pagrindiniai dalykai. Turime tobulėti gynyboje, jei norime žaisti puolime iš savo gynybos.

Daug taškų mesti yra smagu, tačiau svarbu yra sumažinti varžovų pelnomų taškų skaičių“, – svarstė komandos vedlys.

Šiose rungtynėse kiek netikėtai nebuvo registruotas „Žalgirio“ naujokas Marekas Blaževičius. Visgi treneris tame nieko ypatingo neįžvelgė ir pavadino tai tiesiog reikalinga sezono rotacija.

„Jokių sprendimų (dėl M. Blaževičiaus – LRT.lt) šiai dienai nėra priimta. Jis dirba puikiai, tačiau mes turime šešis aukštus žmones, jis yra vienas iš jų ir turime skirstyti laiką. Jis žaidžia tik vienoje pozicijoje, tai dar labiau apsunkina situaciją, nes jam trūksta lankstumo.

Tai bus sprendimai, priimami prieš kiekvienas rungtynes ir nėra nieko blogo tame, kad jis šiandien nežaidė“, – sakė treneris.