2020.09.20 19:00

Su vėjeliu: antrajame kėlinyje užsivedęs „Žalgiris“ namuose sutriuškino „Šiaulius“

LRT.lt2020.09.20 19:00

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai startavo naujajame LKL čempionate – titulą ginantys kauniečiai pirmame turnyro mače savo arenoje 89:56 (23:21, 22:11, 24:7, 20:17) be didesnių bėdų nugalėjo „Šiaulių“ ekipą.

Šiose rungtynėse kauniečiai neregistravo Karolio Lukošiūno bei, kiek netikėtai, Mareko Blaževičiaus.

Taip pat prieš susitikimą žalgiriečiams buvo įteikti pirmos vietos apdovanojimai už praėjusį čempionatą – tada šis buvo nutrauktas dėl pandemijos.

Praėjusį sezoną komandai atstovavę krepšininkai gavo čempionų žiedus bei pirmos vietos taurę.

Tuo tarpu pats susitikimas „Žalgiriui“ prasidėjo vangiai – šeimininkai neretai klydo gynyboje ir leido šiauliečiams atakuoti iš patogių padėčių.

Šie tokia situacija naudojosi ir kurį laiką rungtynėse net pirmavo, tačiau šeimininkai netrukus stabilizavo padėtį.

Antrajam kėliniui įsibėgėjant po Tomo Dimšos tolimo šūvio žalgiriečių persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (36:26).

Šiaulių krepšininkai pabandė deficitą sumažinti, tačiau paskutinėje kėlinio stadijoje kauniečiai vėl spurtavo ir į pertrauką išėjo su solidžiu pranašumu (45:32).

Iškart po pertraukos kauniečiai parodė, kad apsukų nemažins – įkrito keli tolimi metimai, toliau sėkmingai žaidė Joffrey Lauvergne`as ir šeimininkų pranašumas abejonių nebekėlė (55:34).

Situacija nesikeitė ir vėliau – šiauliečiai puolime praktiškai nesusikūrė jokių progų, o „Žalgiris“ toliau bėgo ir pranašumas netrukus peržengė dar vieną simbolinę ribą (69:38).

Paskutinį ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo šiauliečių naujokas Andy Van Vlietas, taip šiek tiek sumažindamas savo ekipos deficitą (48:71).

Visgi kauniečiai per daug neatsipalaidavo, iniciatyvos iš savo rankų nepaleido, nurūko dar toliau ir čempionate startavo užtikrintu laimėjimu.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne 16 (8 atk. kam.), Marius Grigonis ir Artūras Milaknis po 12, Lukas Lekavičius 9.

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 14, Ryanas Andersonas 13 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas 10, Elvaras Fridrikssonas 9.