2020.09.20 07:58

Norvego įkvėptas „Borussia“ Vokietijoje startavo pergale

Italijoje lygiosiomis startavo „Roma“
LRT.lt2020.09.20 07:58

Bundeslygos sezoną pradėjo ir Dortmundo „Borussia“ klubas – praėjusio sezono vicečempionai pirmose sezone rungtynėse namuose 3:0 sutriuškino Monchengladbacho „Borussia“ futbolininkus.

Nugalėtojų įvarčių sąskaitą dar pirmajame kėlinyje atidarė septyniolikmetis amerikietis Giovanni Reyna, įmušęs po savo bendraamžio, komandos naujoko iš Anglijos Jude Bellinghamo perdavimo.

Vėliau, kaip jam pamažu tampa įprasta, visus reikalus spręsti baigė jaunasis norvegų talentas Erlingas Haalandas.

Antrojo kėlinio pradžioje jis savo įvarčių sąskaitą atsidarė įmušdamas 11 metrų baudinį, o mačui jau artėjant prie pabaigos po Jadono Sancho perdavimo pasižymėjo ir antrą sykį.

Tuo tarpu Italijoje ne itin sėkmingai čempionatą pradėjo „Roma“ vienuolikė, išvykoje be įvarčių sužaidusi su Veronos „Hellas“ futbolininkais.

Sostinės komandoje ant suolo liko su persikėlimu į Turino „Juventus“ siejamas puolėjas Edinas Džeko, tačiau debiutavo prieš šį sezoną į ekipą iš Londono „Chelsea“ persikėlęs krašto puolėjas Pedro.

Romos klubas turėjo pranašumą kone visuose statistiniuose komponentuose – ilgiau kontroliavo kamuolį (55 procentus laiko prieš 45), atliko daugiau smūgių į vartų pusę (15 prieš 9), kėlė daugiau kampinių (6 prieš 0), tačiau šių persvarų paversti įvarčiais taip ir nesugebėjo.