Sportas

2020.09.19 21:19

Po galingos pergalės Kairys gyrė savo komandą ir užsiminė apie pokyčius sudėtyje

LRT.lt2020.09.19 21:19

Vilniaus „Rytas“ naująjį LKL sezoną pradėjo griausmingai – pirmame susitikime namuose po pertraukos įjungę aukštesnę pavarą sostinės krepšininkai net 106:77 pervažiavo Utenos „Juventus“ ekipą ir įsirašė pirmąją sezono pergalę.

Po tokio pasirodymo spaudos konferencijoje kalbėjęs „Ryto“ strategas Donaldas Kairys dėkojo sirgaliams, pasidžiaugė jaunojo Augusto Marčiulionio debiutu pagrindinėje komandoje ir papasakojo apie permainas, kurios laukia komandos sudėtyje.

„Pirmoje eilėje noriu padėkoti fanams, kurie sukūrė fantastinę atmosferą. Vienas malonumas dirbti ir žaisti krepšinį tokioje atmosferoje. Ačiū jiems, pergalė visada jiems. Kalbant apie patį žaidimą, aš manau, kad išpildėme savo planą. Iš esmės planas pavyko. Norėjome laikyti aukštą tempą ir aukštą rotaciją. Norėjome juos paimti ant ištvermės, taip ir padarėme", – pradėjo spaudos konferenciją D. Kairys.

– Kur komandos žaidimas dar galėtų gerėti daugiausiai?

– Visur, tikrai visur. Žinau, kad neišpildysime visų derinių gerai, nes penki žaidėjai visą mėnesį nesitreniravo. Iš dešimties žaidėjų rotacijos, kurią naudojau, penki su mumis yra dvi arba vieną, arba dar mažiau. Žinojau, kad viskas nebus tobula, bet šį dalyką mes nušlifuosime. Anksčiau ar vėliau mes derinius žinosime totaliai. Reikia visur pridėti, ir susikalbėjime gynyboje, situacijų skaityme, neatiduoti tiek tritaškių. Nelabai mačiau, kur dar Utena dar gali mums pakenkti, bet turi daug gerai tritaškį metančių žaidėjų ir galėjome geriau juos išsigaudyti.

– Tai buvo Augusto Marčiulionio debiutas oficialiose rungtynėse. Kaip vertintumėte jo debiutą, kaip jam sekasi treniruotėse?

– Jis dirba labai gerai, labai džiaugiamės turėdami jį. Jis progresuoja, bus geras krepšininkas ir manau, kad jo žaidimu galės mėgautis visa Lietuva.

– Ant atsarginių suolo nebuvo Sauliaus Kulviečio, kokia situacija su juo?

– Čia turbūt reikėtų pasitarti su klubu, bet jo, ko gero, nebeturėsime komandoje. Yra tam tikros traumos, kurios paprasčiausiai neleidžia jam pradėti sezono.

– Puikus Demetriuso Jacksono pasirodymas, kiek jis atpirko jūsų lūkesčius, ir kiek tai galbūt stebina?

– Nebuvo jokių abejonių, kad jis yra geras krepšininkas. Galbūt kažkam yra abejonių, kad jis nėra žaidęs Europoje, bet jis yra žaidęs visur kitur. Jis buvo gerai vertinamas NBA skautų, į jį prieš du metus žiūrėjo net ir Eurolygos komandos, tad turint šią informaciją, nebuvo labai sunku pasirinkti būtent jį. Kaip jis dirba, kaip žaiia, kaip stengiasi treniruotėse, kaip jis komunikuoja su trenerių štabų yra gerai, mes iš jo tikimės labai daug.

– Kaip klostosi startas komandoje Chrisui McCulloughui?

– Manau, kad Chrisas žaidžia gerai, geriau nei aš tikėjausi. Didelis klaustukas buvo ties tuo, kokia yra jo kondicija, ar gali žaisti penkias minutes, ar dešimt, ar penkiolika. Šiandien sužaidė 20 minučių. Matėsi, kad vietomis yra labai pavargęs, bet jis sužaidė labai gerai. Jis padeda mums treniruotėse, aikštelė iškart užsipildo, jo rankų yra pilna visur. Būtent dėl to jį ir kvietėmės.

– „Juventus“ komandos treneris Žydrūnas Urbonas sakė, kad rungtynes perlaužė individualus Andrew Goudelocko meistriškumas. Ar sutinkate Andrew buvo lemiamas faktorius?

– Manau, kad visa komanda, visa komanda dirbo kartu. Jis įmetė tuos metimus, kur mums kažkas nesigavo puolime ir reikėjo būti Andrew Goudelocku, kad tokį metimą įmestų, jis tai ir padarė. Bet tikrai, tai yra visos komandos nuopelnas. Visi žaidėjai yra svarbūs, visi yra įdomūs, visi gali žaisti ir padėti ir padeda.

– Karolis Giedraitis nebuvo registruotas rungtynėse, ar yra kažkoks sprendimas dėl jo, kur jis galėtų pasukti?

– Manau, kad tai Būtų tik logiška, jei jis susirastų kitą komandą. Manau, kad dėl to yra kalbama ir derinama.