2020.09.19 19:20

Galinga „Ryto“ pradžia: pirmose LKL rungtynėse namuose nušlavė „Juventus“

LRT.lt2020.09.19 19:20

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai griausmingai pradėjo naująjį LKL čempionatą – sostinės komanda pirmose turnyro rungtynėse net 106:77 (17:15, 27:23, 32:16, 30:23) nušlavė Utenos „Juventus“.

Susitikimą komandos pradėjo lygiai, nė vienai iš jų nesugebant susikurti didesnės persvaros.

Ekipos keitėsi tiksliais metimais, tačiau kėlinį šūviu su sirena užbaigė Dovis Bičkauskis, taip leisdamas „Rytui“ pirmauti 17:15.

Situacija ženkliai nesikeitė ir antrajame kėlinyje – vilniečiai kelis sykius buvo atitrūkę dviženkle persvara, tačiau svečiai vis rasdavo vaistų ir deficitą sumažindavo, taip rodydami, kad be kovos nepasiduos – į pertrauką komandos išėjo „Rytui“ turint šešių taškų persvarą (44:38).

Trečiojo kėlinio starte Utenos komanda kurį laiką dar liko žaidime, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi vilniečių lyderis Andrew Goudelockas – šis pradėjo vieną po kito siųsti metimus į varžovų krepšį, taip varė juos į neviltį ir nesuteikė jiems galimybių atsitiesti.

Jau po trijų kėlinių vilniečiai turėjo triuškinamą persvarą (76:54) ir tapo aišku, kad paskutinis ketvirtis jau bus tik formalumas.

Tačiau net ir jo metu vilniečiai apsukų nemažino ir toliau baudė savo oponentus greitose atakose, o jų persvara netrukus perlipo ir 30 taškų ribą (87:54).

Per likusį laiką uteniškiams priartėti nepavyko ir namo jie išvyko be taškų.

Beje, prieš šias rungtynes vilniečiams buvo įteikti ir už antrą vietą praėjusiame LKL sezone jiems priklausantys medaliai bei taurė.

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd., 29 naud. bal.), Andrew Goudelockas 15 (5/8 met., 17 naud. bal.), Chrisas McColloughas 12 (7 atk. kam.), Rokas Gustys, Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis po 11.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 15 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 15 naud. bal.), Vytautas Šulskis 14, Žygimantas Skučas 12, Julius Jucikas 10 (4/6 met., 15 naud. bal.).