Sportas

2020.09.18 17:46

Naujos saugumo taisyklės: Eurolyga paaiškino, už ką klubams bus įskaitomi techniniai pralaimėjimai

LRT.lt2020.09.18 17:46

Eurolygos turnyro organizatoriai penktadienį oficialiai pristatė parengtą sveikatos ir saugumo protokolą, skirtą 2020–2021 m. sezono Eurolygos ir Europos taurės varžybų kovoms.

Sveikatos ir saugumo protokolas buvo patvirtintas visų 42-iejų Eurolygoje ir Europos taurėje besivaržysiančių klubų, o protokolo gairės derintos su komandų gydytojais, medicinos ekspertais, klubų vadovais bei kitomis sporto pasaulio personomis.

Tarp pagrindinių ir esminių taisyklių išskirtas rankų plovimas, fizinio atstumo laikymąsis, apsauginių veido kaukių dėvėjimas ir arenos patalpų vedinimas.

Arenose erdvėse bus privaloma nustatyti maksimalų leistiną žmonių skaičių, o kiekvienas klubas privalės turėti COVID-19 atstovą, kuris teiks informaciją komandai bei stebės klubo atstovų sveikatą.

Krepšininkai, trenerių štabo nariai ir rungtynių arbitrai privalės atlikti koronaviruso testą trys dienos iki rungtynių pradžios.

Sveikatos ir saugumo protokole išskirtas ir specialių taisyklių priedas, kuriame paaiškinta, kaip bus reaguojama į užfiksuotus teigiamus koronaviruso atvejus klubuose.

Specialiųjų taisyklių priedo gairės:

– Vienerios rungtynės daugiausiai gali būti atšauktos tris kartus

– Eurolygos reguliarusis sezonas turi baigtis iki balandžio 13-osios, atkrintamosios rungtynės – iki gegužės 5-osios.

– Europos taurės turnyro reguliarusis sezonas turi būti sužaistas iki gruodžio 22-osios, visos „TOP-16” etapo rungtynės – iki vasario 23-osios.

– Eurolygos turnyro organizatoriai rungtynių perkelimą į kitą areną derins su rungtynes namų arenoje turėjusiu organizuoti klubu.

– Jeigu rungtynių nebus galima perkelti dėl sudėtingo tvarkaraščio ar išnaudoto rungtynių atšaukimo limito, namų komandai bus įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:20. Pasikartojantys techniniai pralaimėjimai, esant tokioms aplinkybėms, nereikš klubo pašalinimo iš turnyro.

– Komandos privalės prieš rungtynes registruoti bent 8 krepšininkus. Jeigu tokio skaičiaus žaidėjų komanda nesurinks, jai bus įskaitytas techninis pralaimėjimas.

– Jeigu klubas atsisakys žaisti rungtynes, nors šalyje nebus taikomi griežti renginių organizavimo apribojimai (be pateisinamos priežasties), tai komandai bus įskaitytas techninis pralaimėjimas. Antras techninis pralaimėjimas tokioje situacijoje reikštų diskvalifikaciją iš turnyro.

– Jeigu sezonas bus nutrauktas dėl koronaviruso pandemijos, bus svarstoma komandų išsirikiavimą prieš sezono sustabdymą laikyti oficialia čempionato baigtimi.

Naujajame Eurolygos sezone Kauno „Žalgirio” rungtynes tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt. Europos taurės turnyro rungtynes, kuriose žais Panevėžio „Lietkabelis”, tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.