Sportas

2020.09.18 13:56

Čempionų pietūs. Prieš pakylant LKL uždangai: kokios intrigos laukia turnyro lentelėje?

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.18 13:56

Jau šį penktadienį įvyksianti Klaipėdos „Neptūno“ ir Alytaus „Dzūkijos dvikova pakels naujojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždangą. Prie starto linijos – 10 klubų, besitikinčių, kad sezono planų nesujauks koronaviruso pandemija taip, kaip nutiko praėjusiame sezone.

Kassavaitinėje LRT RADIJO laidoje „Čempionų pietūs“ LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas ir krepšinio treneris Tomas Purlys kalbasi apie atsinaujinusias komandų sudėtis bei taip, kaip po sezono gali išsirikiuoti ekipos turnyro lentelėje.

Išankstiniu čempionato favoritu absoliuti dauguma krepšinio ekspertų laiko daugkartinį šalies čempioną Kauno „Žalgirį“.

Pasikeitusi komandos sudėtis ir Šarūną Jasikevičių pakeitęs austras Martinas Schilleris – ne tos aplinkybės, kurios leistų suabejoti kauniečių šansais kovojant dėl dar vieno titulo, tačiau, anot T. Purlio, naujasis „Žalgiris“ gali būti kiek labiau pažeidžiamas nei Š. Jasikevičiaus eroje.

„Galima sakyti, kad „Žalgiris“ yra kiek labiau pažeidžiamesnis, tačiau LKL čempionate kauniečiams labiau įkąsti gali tik Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Aišku, ir tie įkandimai gali būti tik pavieniai, kai pavyks pasinaudoti žalgiriečių nuovargiu po Eurolygos rungtynių ar atsiradusiomis traumomis.

Kauno ekipa yra aiški lyderė ir kovoje dėl čempionų titulo ir, jeigu tik sezono nenutrauks pandemija, 99 procentais, kad jie neužleis savo anksčiau turėtų pozicijų“, – teigė T. Purlys.

Apie „Žalgiriui“ norimą mesti iššūkį šiame tarpsezone jau spėjo prabilti naujasis vyriausiasis „Ryto“ klubo treneris Donaldas Kairys bei dalis sostinės ekipos žaidėjų.

Kitą sezoną LKL čempionate ir FIBA čempionų lygoje rungtyniausiantis „Rytas“ turi tik penkis praėjusiame sezone rungtyniausius žaidėjus ir visą būrį naujokų, tarp kurių ir Eurolygoje prieš kelis metus žibėjęs amerikietis Andrew Goudelockas.

„Vilniaus „Rytas“ tikrai atrodo surinkęs labiau simpatiškesnę sudėtį nei praėjusiame sezone, tačiau komanda turi daug mįslių. Nėra aišku, kaip atrodys komandos naujokai amerikiečiai, kiek jiems laiko prireiks, kol jie pripras prie komandos ir europietiško krepšinio stiliaus, – tvirtino T. Purlys. – Tiek „Žalgiris“, tiek „Rytas“ pagal žaidimo filosofija bus labiau panašios. Manau, kad bent keliose rungtynėse tarp šių komandų intriga gali būti.“

Ryškiausia kandidate užimti trečiąją vietą naujajme LKL sezone įvardijamas Europos taurėje po petraukos žaisiantis Panevėžio „Lietkabelio“ klubas.

T. Purlys didžiausiu panevėžiečių laimėjimu tarpsezoniu laiko ne pasirašytas sutartis su naujokais, o pratęstą sutartį su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku.

„Tai yra pagrindinis laimėjimas. Dėl N. Čanako keli krepšininkai sutiko ir toliau žaisti Panevėžyje, dėl N. Čanako lygiai taip pat keli krepšininkai buvo privilioti į komandą. Pagal tai, kokį biudžetą turi „Lietkabelis“, klubas rado gerą pamainą išvykusiems žaidėjams, – kalbėjo krepšinio treneris. – „Lietkabelio“ žaidimas bus labiausiai nuspėjamas ir jie neturėtų demonstruoti daug duobių sezone. Aišku, duobių sezone gali būti dėl traumų. Jeigu kalbėtume apie sezono pradžią, nemanau, kad „Rytas“ turi ryškų pranašumą prieš „Lietkabelį“.“

Jeigu rikiuojat pirmąsias tris pozicijas kandidatai yra aiškūs, intriga iškart išauga, kai iškyla klausimas dėl to, kuri komanda gali pretenduoti į ketvirtąją poziciją.

Anksčiau šią vietą tarpusavyje dalindavosi „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Kaip bebūtų, sumažėjęs klaipėdiečių biudžetas ir atsisveikinimas su tokiais lyderiais kaip Deividas Gailius, Osvaldas Olisevičius ar Gytis Masiulis gali pakeisti jėgų žemėlapį LKL turnyro lentelėje ir įnešti naujos intrigos į kovą dėl aukštesnių pozicijų.

Į ketvirtąją vietą iš anksto taikosi Utenos „Juventus“ klubas, tarpsezoniu sudaręs sutartis su Martynu Gecevičiumi ir Mindaugu Kupšu bei išlaikęs praėjusio sezono lyderius. Tiesa, uteniškiai dar ieško papildymo „trečioje“ pozicijoje po to, kai klubą dėl drausmės pažeidimų paliko Glenas Rice`as.

„Iš anksto ketvirtos vietos „Juventus“ klubui neduočiau, nors daugelis šią poziciją kabina komandai. „Juventus“ dar turi komplektacijos spragų – kaip matėme ją paliko labai „pareigingas“ žaidėjas. Jiems trūksta žaidėjo lengvojo krašto puolėjo pozicijoje.

Kaip bebūtų, su „Neptūnu“ toliau dirbsiantis Tomas Gaidamavičius išlaikė dalį žaidėjų ir aš tikrai nenurašyčiau klaipėdiečių šansų pakovoti dėl ketvirtos vietos. Kol kas „Juventus“ ir „Neptūno“ galimybes vertinčiau lygiai.

Be to, į ketvirtąją vietą gali pretenduoti ir Gedimino Petrausko treniruojamos „Pasvalio žvaigždės“. Viskas priklausys, kaip į komandą įsilies šioje komandoje žaidžiantys užsieniečiai“, – aiškino T. Purlys.

Pokalbio su T. Purliu pabaigoje pažvelgta ir į potencialius LKL turnyro lentelės autsaiderius. Bandydamas įvardinti klubus, kurie veikiausiai nepateks į čempionato atkrintamąsias, T. Purlys turėjo vieną aiškią favoritę.

„Pirmiausia išskirčiau Alytaus „Dzūkiją“. Naujokas Simas Jaisaitis komandos tikria neišgelbės, o ir jam jau – 38-eri, – kalbėjo krepšinio specialistas. – Dėl kitos komandos, kuri gali nežaisti atkrintamosiose, yra abejonių. Jeigu dabar reikėtų rinktis, negalėčiau pasirinkti vienos komandos, galbūt tai būtų „Šiauliai“ ar Prienų „Cbet“.“