Sportas

2020.09.17 17:32

„Barcelona“ senbuvis įvertino Jasikevičiaus žaidimo filosofiją: visko mokomės iš naujo

LRT.lt2020.09.17 17:32

Sekmadienį Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ rungtynėmis su San Pablo „Burgos“ klubu pradės žygį Ispanijos krepšinio lygoje.

„Barcelona“ krepšininkai pasiruošimo naujajam sezonui cikle apmaudžiai pralaimėjo kovą dėl abiejų trofėjų. Katalonijos taurės finale rezultatu 84:85 nusileista Andoros „MoraBanc“ klubui, o Ispanijos Supertaurės finalo mače – Madrido „Real“ (67:72).

Katalonijos klubo senbuvis ir nuo 2017-ųjų ekipoje žaidžiantis Adamas Hanga, bendravęs su gimtosios Vengrijos sporto tinkalalapiu nemzetisport.hu, pripažino, kad abu pralaimėjimai ikisezoninių turnyrų finaluose buvo skaudūs.

„Esame pasiruošę sezono startui, bet mūsų laukia ypač sunkus sezonas, – tvirtino 31-erių metų 201 cm ūgio puolėjas. – Pralaimėjimas „Real“ klubui buvo toks pat skaudus, kaip ir nesėkmė prieš „Baskonia“ ekipą.“

Į Barseloną kartu su Dariumi Maskoliūnu, Tomu Masiuliu ir Justinu Grainiu atvykęs Š. Jasikevičius pakeitė komandai vadovavusį serbą Svetislavą Pešičių.

Prie „Barcelona“ vairo S. Pešičius išbuvo pustrečio sezono. A. Hanga pripažino, kad naujasis komandos specialistas iš Lietuvos keičia visus klubo senbuvių įpročius.

„Jis propaguoja visiškai kitokį žaidimo stilių nei S. Pešičius. Jo treniruočių metodai yra įvairesni, o psichologinis pasiruošimas dvikovoms – kitoks.

Sunkiausia dalis yra ta, kad mes turime mokytis visus žaidimo elementus iš naujo. Su S. Pešičiumi dalykus aikštėje jau atlikdavome automatiškai. Senieji žaidimo metodai nebegalioja.

Anksčiau buvome įpratę rungtynėse žaisti su 7–8 krepšininkų rotacija, bet Jasikevičius remsis daugiau žaidėjų“, – tvirtino A. Hanga.