Sportas

2015.12.22 17:32

Dviem „Lietuvos ryto“ globotiniams mesti įtarimai dėl sutartų rungtynių, abu – diskvalifikuoti

15min.lt2015.12.22 17:32

Du į Raseinių „Rasus“ stažuotis išsiųsti Vilniaus „Lietuvos rytui“ priklausantys krepšininkai prisivirė košės. 21-erių Augustinas Jankaitis ir 20-ies Edvinas Šeškus įtariami įsivėlę į lažybas ir režisavę „Rasų“ rungtynių baigtį. NKL diskvalifikavo abu žaidėjus iki sezono pabaigos.  

Antradienį vykusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) Drausmės komisijos posėdyje priimtas sprendimas iki sezono pabaigos diskvalifikuoti du lygos krepšininkus. Toks sprendimas priimtas suabejojus žaidėjų nesportinio ir kitokio elgesio veiksmais.

Kaip rašoma oficialiame NKL pareiškime, diskvalifikuotų krepšininkų pavardės nebus viešinamos, bet akivaizdu, kad tai yra A. Jankaitis ir E. Šeškus, su kuriais „Rasai“ jau spėjo atsisveikinti.

Abu krepšininkai buvo „Rasų“ lyderiai. E. Šeškus rinko vid. 14,4 taško, Augustinas Jankaitis – 13,6 taško ir po 8 atkovotus kamuolius.

„Rasų“ treneris Giedrius Kurtinaitis nenorėjo komentuoti kilusio skandalo, kuris gerokai išretino Raseinių komandą. Pastarosiose rungtynėse trečiadienį raseiniškiai vertėsi vos šešiais žaidėjais.

G. Kurtinaitis patvirtino, kad E. Šeškus ir A. Jankaitis nebėra komandos dalis.

Šių jaunuolių ateitis po „Lietuvos ryto“ vėliava pakibo ant plauko.

Įtarimų užteko diskvalifikacijai

Drausmės komisija išnagrinėjo visą gautą ir surinktą informaciją, peržiūrėjo vaizdo įrašus, sugretino visą eilę faktų ir, vadovaujantis NKL nuostatais ir LKF etikos ir drausmės kodekso punktais, skyrė drausmines sankcijas „diskvalifikacija iki NKL sezono pabaigos“.

Tokiam sprendimui pritarė didžioji dauguma NKL drausmės komisijos narių.

„Visų pirma norime aiškiai pasakyti, kad tiesioginių įrodymų nei NKL nei kitos lygos ar sporto organizacijos neturi turėti, mes nesame prokuratūra ar kriminalinės policijos padalinys – neturime teisės rinkti įrodymų mums neleistinomis priemonėmis, – sakė NKL vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas. – Pabrėžiame, kad lygos nuostatai ar LKF etikos ir drausmės kodeksas leidžia priimti sprendimus suabejojus žaidėjų reputacija dėl nesąžiningo, nesportinio ir kitokio sportininko elgesio, t.y. taikyti drausmines sankcijas, kurios nėra traktuojamos kaip kaltinimai. Dėl šios priežasties NKL neviešina ir neįvardija sportininkų pavardžių.

Drausminės sankcijos sporte yra norminis prevencinio pobūdžio veiksmas, kurio vykdymą šiuo atveju prižiūri lyga. Tokios praktikos laikosi daugelis Europos sporto federacijų, lygų ar klubų – t.y. vadovaujasi vidiniais dokumentais kurie galioja visiems nariams ar dalyviams nepriklausomai nuo jų juridinio statuso ar užimamų pareigų.“

NKL, garantuodama anonimiškumą, ir toliau kviečia teikti informaciją ar kitokią medžiagą dėl galimai nesąžiningo, negarbingo ar kitokio sportininkų elgesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.