Sportas

2015.12.22 10:37

Vienintelis NBA teisėjaujantis lietuvis G. Petraitis taps JAV piliečiu

15min.lt2015.12.22 10:37

Išeivių iš Lietuvos sūnus Gediminas Petraitis, kuris šiuo metu yra vienintelis NBA teisėjaujantis lietuvis, netrukus taps Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiu, skelbia NBA.com.

1989 metais Kaune gimęs G.Petraitis su tėvais į JAV persikėlė 1994 metais, jo tėvai buvo medikai.

Iš pradžių G.Petraitis su seserimi į mokyklą eiti pradėjo dar Lietuvoje, tačiau po kelerių metų persikėlė į JAV.

Jis 2011 m. baigė Merilando valstijos universitetą ir pradėjo karjerą finansų ir apskaitos srityje, jis dirbo kompanijoje „PricewaterhouseCoopers“.

Vis dėlto, aistra krepšiniui gana greitai nugalėjo kitus norus. Krepšinio teisėju buvo ir G. Petraičio tėvas Vidmantas, kuris sūnų dar mokykloje paskatino išbandyti arbitro darbą, kad šis galėtų papildomai užsidirbti.

Šiuo metu Niujorke gyvenantis G.Petraitis greitai kilo karjeros laiptais, 2013 metais jau teisėjavo NBA plėtojimosi lygoje, o 2014-aisiais debiutavo ir pačioje NBA.

2014 metų spalį legendinėje „Madison Square Garden“ Niujorke jis pirmą kartą teisėjavo NBA rungtynėse tarp „New York Knicks“ ir „Washington Wizards“ klubų.

2014-15 m. sezone jis dirbo 11-oje NBA rungtynių, o šį sezoną švilpė jau 16-oje.

Kaip rašo NBA.com, G. Petraitis ilgą laiką atidėjo pilietybės klausimą, tačiau dabar nusprendė, kad JAV pilietybė jam pravers labiau. JAV pasas jam bus įteiktas antradienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.