2020.09.15 20:30

Dvidešimties taškų deficitą beveik panaikinęs „Rytas“ namuose krito prieš „Panathinaikos“

LRT.lt2020.09.15 20:30

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pasirengimą naujam sezonui baigė pralaimėjimu – Donaldo Kairio auklėtiniai paskutinėse rungtynėse namuose sugebėjo beveik panaikinti 20 taškų deficitą, tačiau mačo pabaigoje 67:75 (19:22, 12:19, 14:23, 22:11) neprilygo Atėnų „Panathinaikos“ klubui.

Vilniečiams tai buvo jau paskutinis kontrolinis išbandymas – šeštadienį „Rytas“ startuos LKL varžybose, kur pirmame ture namuose priims Utenos „Juventus“ ekipą.

Susitikime su Eurolygos kalibro varžovu sostinės ekipa sėkmingai laikėsi pusantro kėlinio – antro ketvirčio viduryje rezultatas dar buvo lygus (24:24).

Visgi netrukus graikai pradėjo rūkti į priekį ir jų persvara greitai pasiekė dviženklę ribą (36:26). Svečiai ir toliau nuosekliai didino savo pranašumą, o trečiajame kėlinyje jis buvo peržengęs ir 20 taškų (58:37).

Prie to labiausiai prisidėjo buvęs vilniečių legionierius Nemanja Nedovičius – trečiame ketvirtyje serbas vienas pats pelnė 11 taškų paeiliui ir taip baudė sostinės krepšininkus.

Nepaisant to, vilniečiai ginklų sudėti nebuvo linkę ir paskutiniame ketvirtyje ėmė realizuoti metimą po metimo ir po ilgos pertraukos sumažino deficitą iki vienženklio (55:64).

Apsukų šeimininkai nemažino ir po Andrew Goudelocko tolimo šūvio, likus žaisti mažiau nei keturias minutes, jų atsilikimas sumažėjo dar labiau (61:66).

Tačiau netrukus sėkminga savo atkarpa atsakė ir graikai, čia pat atstatydami dešimties taškų persvarą (71:61). Net ir tokiu atveju sostinės komanda ginklų sudėti neketino ir greitai atsilikimą vėl sumažino (67:71).

Visgi mačo pabaigą tiksliau sužaidė svečiai, kurie išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę.

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 24, Andrew Goudelockas 19, Rokas Gustys 8, Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas po 6

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 18, Geogrios Papagiannis ir Pierre’as Jacksonas po 9, Georgios Kalaitzakis 7.