Sportas

2015.12.22 07:28

S. Blatteris: dėl aštuonerių metų diskvalifikacijos kalta JAV

ELTA 2015.12.22 07:28

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentas šveicaras Seppas Blatteris pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje apkaltino Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) dėl FIFA etikos komisijos sprendimo nušalinti jį nuo futbolo veiklos aštuoneriems metams.

„Jeigu mes būtume suteikę teisę 2022 metais pasaulio futbolo čempionatą rengti JAV, mes čia nekalbėtume“, – žurnalistams sakė S. Blatteris.

S. Blatterio vadovaujama FIFA teisę rengti 2022 metų planetos pirmenybes po kontraversiškų diskusijų suteikė Katarui. FIFA vykdomojo komiteto narių balsavime Kataras surinko 12 balsų, JAV – aštuonis. Po tokio sprendimo FIFA vykdomojo komiteto nariai buvo apkaltinti korupcija.

79-erių metų S. Blatteris dėl nušalinimo ketina teikti apeliaciją Sporto arbitražo teismui (CAS). Pasak šveicaro, jis nemano, kad JAV turėjo įtaką FIFA etikos komisijai, bet jaučiasi tapęs FIFA „atpirkimo ožiu“.

FIFA etikos komisija pirmadienį nuo futbolo veiklos nušalino ne tik S. Blatterį, bet ir Europos futbolo sąjungos (UEFA) vadovą prancūzą Michelį Platini.

Abu futbolo funkcionieriai yra įsipainioję į skandalą dėl neskaidrios milijoninės išmokos. Jau spalio pradžioje S. Blatteris ir M. Platini laikinai buvo nušalinti nuo visų funkcijų.

M. Platini 2011-aisiais gavo iš S. Blatterio 1,8 mln. eurų esą už konsultacinį darbą, tačiau tyrėjai spėja, kad tai yra kyšis už S. Blatterio pergalę tų pačių metų vasarą vykusiuose prezidento rinkimuose. Abu funkcionieriai tikina, kad išmoka buvo teisėta.