Sportas

2020.09.15 16:13

Per 2 mln. eurų Krepšinio namams išleidusi federacija pritrūko pinigų

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.15 16:13

Lietuvos krepšinio federacija pritrūko lėšų Krepšinio namams Kauno senamiestyje baigti. Jiems jau išleista daugiau kaip 2 milijonai eurų, tačiau dėl pandemijos LKF esą negali surinkti planuotų lėšų iš privačių rėmėjų. Kauno savivaldybė, planavusi pusės milijono eurų paramą, netikėtai pakeitė sprendimą ir antradienį tarybos posėdyje nusprendė skirti 300 tūkstančių eurų. Krepšinio federacija finansinių problemų nekomentuoja.

2017-ųjų birželio 29-ąją vienuoliktu numeriu pažymėtame sklype Kaune senamiestyje dviem mėnesiais vėliau nei planuota įkasama simbolinė kapsulė. Krepšinio federacijos planai – krepšinio namus, kuriuose įsikurtų administracija, kino ir konferencijų salės, muziejus, atidaryti po metų.

Trūksta lėšų Krepšinio namams Kauno senamiestyje baigti: dėl visko kaltina pandemiją

Šiandien darbai dar nebaigti, muziejų planuojama atidaryti po poros metų, kai Lietuvos krepšinis švęs šimtmetį. Krepšinio federacija Kauno savivaldybės prašo pusės milijono eurų paramos – esą dėl pasaulinės pandemijos tokios sumos nepavyko surinkti iš privačių rėmėjų.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad darbams baigti trūksta daugiau kaip 720 tūkstančių eurų, tačiau LRT TELEVIZIJAI krepšinio federacija atsisakė komentuoti susidariusią situaciją.

Savivaldybės valdininkų parengtame sprendimo projekte krepšinio namams numatyta skirti kiek ir prašyta – pusę milijono eurų, tačiau Tarybos posėdžio išvakarėse projektas pakeistas ir miesto parama sumažinta iki 300 tūkstančių eurų.

„Pažiūrėjus šiais metais planuojamus atlikti darbus, tas tikrasis poreikis artimiausiems darbams yra 300 tūkstančių, na ir tikimės, kad likusią dalį federacijai pavyks atnaujinus derybas su rėmėjais gauti, persiderėti iš naujo“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Savivaldybės atstovai teigia, kad jei federacijai nepavyks rasti trūkstamų lėšų, pridės, tik jau kitais metais.

Krepšinio namų statyboms išleista daugiau kaip 2 milijonai eurų. Savivaldybės rašte teigiama, kad darbai vėluoja ir pabrango dėl papildomų archeologinių tyrinėjimų, infrastruktūros pakeitimų.