Sportas

2015.12.21 16:33

Vyrų rankinio rinktinė pradeda pasiruošimą atrankos į 2017 m. planetos pirmenybes kovoms

BNS 2015.12.21 16:33

Pirmadienį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė renkasi Kaune į pirmąsias treniruotes prieš atrankos į pasaulio čempionatą 2017 m. Prancūzijoje kovas. Planuojamos ir kontrolinės rungtynės su Lietuvoje viešinčiais Egipto rankininkais, kurie šiuo metu yra Afrikos vicečempionai bei išvyka į tarptautinį turnyrą Lenkijoje.

Lietuvos rinktinėje stovyklos pradžioje bus nemažai naujų veidų. Nacionalinės ekipos lyderiai prie komandos prisijungs vėliau, vietoj jų į rinktinę pakviestas artimiausias rezervas, kurį rungtynėse su Egiptu ir turnyre Lenkijoje galės išmėginti komandos treneriai.

Tiesa, komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas pripažįsta, kad sudėtis eksperimentinė dėl objektyvių priežasčių, o ir tarp svarbiausių pasiruošimo ciklo uždavinių nebus tikslas laimėti.

„Tikslas tikrai nebus pergalė. Norime patikrinti rezervą. Tokiu metu surinkti stipresnę rinktinę sunku. Legionieriai dar negrįžę iš savo klubų. Rinktinė labai eksperimentinė ir ji tokia bus rungtynėse su Egiptu ir turnyre Lenkijoje. Pamatysime, kaip Lietuvoje žaidžiantys žaidėjai nusiteikę atstovauti rinktinei“, – svarbiausius aspektus vardina A. Juškėnas.

Su Egipto rinktine bus žaidžiama du kartus – gruodžio 22 ir 23 d. Kauno sporto halėje. Pastaroji ekipa 2015 m. pasaulio čempionate pateko į ketvirtfinalį, tad Lietuvos rinktinės laukia pakankamai stiprus varžovas.

„Egipto komanda kitokia nei varžovai atrankoje į pasaulio čempionatą. Žaidimo stilius ne europietiškas. Sunku ir spėlioti, ko galime sulaukti iš jų“, – pirmąjį varžovą apibūdina rinktinės treneris.

Prieš pat naujuosius metus, gruodžio 28-30 dienomis rinktinė išvyks į tarptautinį turnyrą Lenkijoje. Kol kas dar nepatvirtinti šio turnyro dalyviai, tačiau tikimasi, kad jame dalyvaus antrosios Lenkijos ir Norvegijos rinktinės bei Liuksemburgo nacionalinė ekipa.

Po šios išvykos Lietuvos rinktinė grįš į tėvynę ir tęs pasiruošimą svarbiausioms kovoms. Prie ekipos turėtų prisijungti ir rinktinės lyderiai rungtyniaujantys užsienyje. Sausio pradžioje 2017 metų pasaulio čempionato Europos zonos atrankos turnyro pirmojoje grupėje Lietuvos rankininkų laukia lemiamos kovos. Po pergalės prieš Kosovą ir lygiųjų su Bosnija ir Hercegovina, šiuo metu grupėje lietuviai užima pirmąją vietą. Sausį jiems teks du kartus žaisti su Slovakijos ekipa ir po kartą su Bosnija ir Hercegovina bei Kosovu.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Sausio 7 d.
Lietuva – Slovakija (Kauno sporto halė)
Sausio 9 d.
Slovakija – Lietuva (Hlodovecas)
Sausio 13 d.
Lietuva – Kosovas (Kauno sporto halė)
Sausio 17 d.
Bosnija ir Hercegovina – Lietuva (Tuzla)

Lietuvos rinktinės kandidatų, pakviestų į treniruočių stovyklą, sąrašas:

Lukas Gurskis (Kauno „Granitas-Karys-Gaja“);
Martynas Savonis („SG Ratingen 2011“, Vokietija);
Aistis Pažemeckas (Klaipėdos „Dragūnas“);
Lukas Juškėnas („Dragūnas“);
Lukas Vanagas (Pasvalio „Kurana SM“);
Karolis Stropus („Vikingur“, Islandija);
Rolandas Bernatonis („BM Puerto Sagunto“, Ispanija);
Modestas Štarolis („Granitas-Karys-Gaja“);
Mindaugas Dumčius („Dragūnas“);
Laurynas Petrušis (Varėnos „Ūla“);
Šarūnas Sakalauskas („HC Vilnius“);
Tadas Stankevičius (Alytaus „Almeida-Stronglasas“);
Domantas Pukas (Panevėžio KKSC);
Arūnas Valancevičius (Panevėžio sporto gimnazija);
Vaidas Trainavičius („Kremer/Hurry-Up“, Olandija);
Mindaugas Tarcijonas (Vongroveco „Nielba“, Lenkija);
Paulius Orlovskis („Granitas-Karys-Gaja“).