Sportas

2015.12.21 11:36

FNTT šmeižtu vadina J. Kvedaro pareiškimus apie užsakytą tyrimą

BNS 2015.12.21 11:36

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) „šmeižikiškais teiginiais“ pavadino Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovo Juliaus Kvedaro pareiškimus, kad tyrimas dėl lėšų švaistymo federacijoje yra užsakytas.

„FNTT kategoriškai neigia Lietuvos futbolo federacijos prezidento J. Kvedaro kai kuriose žiniasklaidos priemonėse paskelbtą tikrovės neatitinkančią informaciją apie FNTT vadovų ryšius su Tauragės medžiotojų būrelio nariais. FNTT vadovybė atsiriboja nuo LFF prezidento J. Kvedaro pateiktų šmeižikiškų teiginių ir patikina, kad FNTT vadovybės nesieja jokie ryšiai su Tauragės medžiotojų būreliu“, – teigiama pirmadienį išplatintame FNTT pranešime.

FNTT nurodo, jog šie J. Kvedaro tikrovės neatitinkančiais teiginiais siekiama sumenkinti FNTT vadovybės reputaciją bei visos FNTT vykdomą aktyvią veiklą finansinių nusikaltimų tyrimo srityje.

Praėjusį ketvirtadienį tyrimą dėl galimo Futbolo federacijos lėšų švaistymo atliekantys FNTT pareigūnai atliko kratas LFF patalpose, J. Kvedaro namuose, kai kuriose įmonėse.

LFF vadovas J. Kvedaras vertindamas šiuos FNTT veiksmus pareiškė, jog pareigūnų dėmesys – užsakytas.

„Aš kaip vertinu? Labai paprastai. Yra, kurie susirenka Tauragėje medžioti. Ten susirenka verslo atstovai, ten susirenka Seimo nariai, pasidomėkite, kas ten susirenka. Pasižiūrėkite, kas parašė ir kas paprašė, kad tokie dalykai būtų daromi. Aš nežinau, bet mane perspėjo, kad iš ten, iš to medžiotojų būrelio, sulauksiu svečių. Va ir sulaukiau“, – interviu BNS praėjusią savaitę sakė J. Kvedaras. 

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusią savaitę kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl situacijos LFF, opozicijai paraginus nutraukti finansavimą dėl galimos nusikalstamo pasaulio įtakos.

J. Kvedarui 2012 metais buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, bet šiemet jo atžvilgiu tyrimas nutrauktas.

Tarptautiniame FIFA reitinge Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šiuo metu užima 126-ąją vietą. Tai žemiausia vieta per visą istoriją.