Sportas

2015.12.21 11:37

Geriausi 2015 m. Lietuvos krepšininkai – J. Mačiulis ir G. Petronytė

BNS 2015.12.21 11:37

Geriausių 2015 m. krepšininkų rinkimų, kuriuos Lietuvos krepšinio federacija organizavo kartu su Delfi.lt ir „Radiocentru“, laureatais tapo Jonas Mačiulis ir Gintarė Petronytė.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėja šį titulą laimėjo antrus metus iš eilės, o J. Mačiulis geriausiu Lietuvos krepšininku pripažintas pirmą kartą.

„Tikrai to nesitikėjau, nes niekada nebuvau panašių rinkimų favoritas. Nenorėčiau to sureikšminti, tačiau prisipažinsiu, kad jausmas malonus. Juk visuomet malonu kažkokioje srityje būti geriausiu, kad ir trumpą laiką. Ačiū tiems žmonėms, kurie mane prisiminė“, – sakė 30-metis Lietuvos rinktinės ir Madrido „Real“ (Ispanija) klubo puolėjas.

Ispanijos taurę, nacionalinį čempionatą ir Eurolygą praėjusį sezoną laimėjęs J. Mačiulis surinko 37,4 proc. balsų. Antrąją vietą užėmė taip pat Ispanijoje rungtyniaujantis Mindaugas Kuzminskas – 16 proc. Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas atsiliko pusę procento (gavo 15,5 proc. balsų) ir užėmė trečiąją vietą rinkimuose.

Iš moterų daugiausia Delfi.lt skaitytojų ir „Radiocentro“ klausytojų simpatijų sulaukusi G. Petronytė gavo beveik 38,6 proc. balsų. Tai – trečias G. Petronytės geriausios Lietuvos krepšininkės titulas. Jai įkandin sekusi atakuojanti gynėja Kamilė Nacickaitė surinko 31,9 proc. balsų. Trečia liko puolėja Laura Svarytė, rungtyniaujanti Lietuvoje – 8,4 proc. balsų.

Geriausio krepšininko ir krepšininkės rinkimai prasidėjo gruodžio 1 d. ir tęsėsi iki gruodžio 18-osios.

Geriausių Lietuvos metų krepšininkų rinkimai surengti jau aštuntą kartą. 2008-aisiais geriausiu buvo išrinktas Ramūnas Šiškauskas (vyko bendri moterų ir vyrų rinkimai), 2009-aisiais — G. Petronytė ir Linas Kleiza, 2010-aisiais — Sandra Linkevičienė ir L. Kleiza, 2011-aisiais — Rima Valentienė ir J. Valančiūnas, 2012-aisiais — S. Linkevičienė ir J. Valančiūnas, 2013-aisiais – Lina Pikčiutė ir Mantas Kalnietis, pernai – G. Petronytė ir J. Valančiūnas.