Sportas

2020.09.14 13:30

Tris sezono scenarijus pristatęs LKL prezidentas tikina: čempionatas nebus nutraukiamas

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.14 13:30

Kovo 13-ą dieną staigiai ir vieni pirmųjų Europoje Lietuvos krepšinio čempionatą nutraukę LKL lygos vadovai pirmadienį naujojo sezono pristatyti sėdo su visai kitokiu nusiteikimu. LKL prezidentas Remigijus Milašius patikino, kad šeštadienį prasidėsiantis krepšinio sezonas nebus nutrauktas net ir progresuojant koronaviruso pandemijai šalyje. Tiesa, jam vykdyti nustatyti trys skirtingi scenarijai. Čempionatas prasidės su neribotu žiūrovų skaičiumi, bet sezono eigoje arenų durys gali užsiverti, o blogiausiu atveju  bus rengiami turai numatytuose regionuose. 

„Mūsų buvo priimtas sprendimas čempionatą vykdyti bet kuriuo paros metu. Taigi, pirmas variantas yra vykdyti čempionatą su žiūrovais. Švietimo ministerija ir Vyriausybė tai leidžia. Antras scenarijus, jeigu ta kreivė užsikrėtimų kils į viršų, tai mes vykdysime be žiūrovų.

Jeigu bus didesnis židinys kažkokiame regione, kaip buvo su Nemenčine, tada mes bandysime nukelti keletą rungtynių arba sužaisti tuo metu rungtynes turais. Bet tai nebūtų ilgalaikis projektas, galbūt truktų mėnesį, bet aš tikiuosi, kad taip išvis nebus. Visi klubai vieningai sutiko su tokiu planu. Visi nori žaisti“, – optimistiškai apie šeštadienį startuosiantį sezoną kalbėjo R. Milašius.

LKL direktorius Romualdas Brazauskas teigė, kad klubai prieš lygos startą turės atlikti koronaviruso testus, bet periodiško krepšininkų testavimo lygos vadovai neplanuoja: „Mes reaguosime į situaciją“.

Tai reiškia, kad koronaviruso testai būtų atliekami tik žaidėjui pasijutus prastai. Jeigu krepšininkui būtų diagnozuojamas koronavirusas, tada būtų tikrinama visa komanda.

R. Milašius teigė, kad nesigaili sprendimo taip anksti nutraukti praėjusį sezoną, nes tuomet tvyrojo nežinomybė: „Mes visi iki galo nesupratome, kokia tai yra liga. Dabar mes visi lengviau atsipūtę. Vasara gerai praėjo. Aš pats buvau Palangoje – pliažai buvo pilni, visi vaikščiojo be kaukių. Gydytojai jau apsiprato su šita liga ir moka tvarkytis. Ir simptomai jau kitokie, ir nebėra masinių guldymų į ligonines. Pirmas įspūdis buvo kitoks, sunkus, nemalonus. Bet gyvenimas ir krepšinis nesustoja.“

Dėl koronaviruso pandemijos LKL sumažino minimalius biudžeto reikalavimus klubams. Buvo planuojama, kad kartelė kils iki 600 tūkst. eurų, bet ji apsistojo ties 400 tūkst.

R. Milašius tikina, kad galiausiai klubai katastrofų nepatyrė ir visi dešimt gali pradėti sezoną: „Mūsų licencijavimo posėdyje klubai atskleidė savo biudžetus. Sakyčiau, kad kai kurių klubų biudžetai sumažėjo, kitų išliko, o dar kitų galbūt šiek tiek daugiau sumažėjo. Situaciją lėmė ne tik pandemija, buvo ir kitų klausimų – tarkime skolos, kurias klubai nusprendė pagaliau susitvarkyti. Bet krito ir žaidėjų kainos. Jeigu viską sudėjus į bendrą katilą, tai didelės tragedijos nėra.“

LKL prezidentas tikisi, kad žiūrovai pamatys įdomią intrigą aikštėje, kurios trūko pastaraisiais metais.

„Aš galvoju, kad „Rytas“ dar nebaigė komplektacijos. Ten planuojamas dar papildomas žmogus. Dar neaišku, kaip žais susirinkusios žvaigždės – Andrew Goudelockas ir kiti. Bet tai atrodo solidi komanda. Aš manyčiau, kad šiais metais mes galėtume turėti kažką panašaus į finalą. Nes mano prezidentavimo metais to tikro finalo taip ir nebuvo.

Vasarą žiūrėjau 2010 metų finalus – tai buvo tikras finalas. Tai aš ir sakau klubams, kad kai bus tikras finalas – bus ir pinigų daugiau.

Man patinka kaip susikomplektavo Panevėžio „Lietkabelis“. Visi giria ir Utenos „Juventus“. Klaipėdos ekipa irgi padarė įdomius sprendimus. Yra jaunų vaikinukų, kurie gali subręsti. Ateina nauja karta. Galbūt pirmi metai ir bus sunkesni, bet aš tai sveikinu. Priešsezoninėse rungtynėse gerai atrodo ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Kėdainių „Nevėžis“. Manau, kad čempionatas gali būti kaip niekada įdomus“, – prognozavo LKL vadovas.

Naujas LKL sezonas prasidės šį šeštadienį rungtynėmis tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ komandų. Per pirmąsias Kauno „Žalgirio“, „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ rungtynes klubams bus įteikti apdovanojimai už praėjusį sezoną. Jį nutraukus, čempionu paskelbtas „Žalgiris“.

„Bus taurės ir yra gaminami žiedai, jau šį savaitgalį visi bus apdovanoti. Net į Barseloną nuvešime Šarūnui Jasikevičiui ir Dariui Maskoliūnui“, – pažadėjo R. Milašius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.