Sportas

2020.09.14 07:27

Įspūdingas keturių valandų mūšis atnešė Thiemui pirmą karjeroje „Didžiojo kirčio“ trofėjų

LRT.lt2020.09.14 07:27

Austras Dominicas Thiemas ketvirtuoju bandymu pagaliau pasiekė savo. „US Open“ turnyro finale 27 metų tenisininkas po 4 valandų mūšio su Alexanderiu Zverevu pasiekė pergalę 2-6 4-6, 6-4, 6-3, 7-6(8-6) ir pirmą kartą istorijoje iškovojo „Didžiojo kirčio“ turnyro čempiono titulą.

D. Thiemas tapo pirmuoju tenisininku per pastaruosius 71 metus, laimėjusiu „US Open“ finalą po to, kai pralaimėjo pirmuosius du setus.

„Kažkaip. Tikėjimas savimi šiandien buvo stipresnis, nei mano kūnas“, – po pergalės džiaugėsi naujasis čempionas.

Abu tenisininkai mačo pabaigoje kovojo ne tik su savo nervais, bet ir su išsekimu bei kojų mėšlungiu.

Iki šiol nė vienas „US Open“ turnyro finalas nebuvo užtrukęs visų penkių setų.

„Dabar labai norėčiau, kad būčiau laimėjęs du papildomus „winnerius“. Manau, kad mes abu nusipelnėme pergalės“, – po mačo sakė A. Zverevas.

Lemiamą tašką iškovojęs D. Thiemas kurį laiką gulėjo ant aikštės užsidengęs veidą rankomis. Atsistojęs jis priėjo prie savo varžovo ir gero draugo A.Zverevo, tenisininkai sumušė rankomis ir apsikabino. Koronaviruso akivaizdoje viso turnyro metu buvo laikomasi distancijos, tenisininkai po mačų tiesiog sumušdavo raketėmis.

Po laimėtų dviejų pirmųjų setų A. Zverevas trečiajame pirmavo 2-1, bet tada D. Thiemas tik antrą kartą mače „nubreakino“ varžovą ir išlygino rezultatą. Galiausiai austras laimėjo setą, prie jo pridėjo ir puikiai sužaistą ketvirtąjį.

Net ir penktajame sete A. Zverevas turėjo pranašumą, kai po laimėto varžovo padavimo išsiveržė į priekį 5-3. Tačiau tada D. Thiemas laimėjo tris taškus iš eilės ir jau padavinėjo dėl čempiono titulo.

Pirmąjį tokį šturmą A. Zverevas atlaikė ir tenisininkams teko žaisti pratęsimą. Jame iniciatyvą savo rankose jau laikė D. Thiemas, trečiuoju bandymu išplėšęs pergalę.

D. Thiemui – tai pirmasis karjeroje „Didžiojo kirčio“ trofėjus. 2018 ir 2019 m. jis žaidė „French Open“ finale ir abu kart pralaimėjo Rafaeliui Nadaliui, o šiemet „Australian Open“ finale nusileido Novakui Džokovičiui.

Už pergalę D. Thiemas gavo 3 mln. JAV dolerių prizą ir 2000 ATP reitingo taškų. Austras įsitvirtino trečiojoje reitingo pozicijoje.

Finalą pralaimėjęs A. Zverevas iš Niujorko parsiveža 1200 taškų ir 1,5 mln. dolerių. Jis lieka septintoje reitingo vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt