Sportas

2020.09.13 21:10

Schillerio perspektyvomis neabejojantis Messina: esu išsigandęs dėl tokių įtikinamų pergalių draugiškose rungtynėse

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.13 21:10

Į Kauną atvykusi Milano „AX Armani“ ekipa iškovojo dvi įtikinamas pergales ir tapo ikisezoninio turnyro nugalėtoja. Kovoje dėl nugalėtojų taurės „Žalgirio“ arenoje Ettore Messinos auklėtiniai įtikinamai įveikė žalgiriečius – 88:70. 

„Dizainerių“ klubas pataikė net 16 tritaškių, o po pirmosios susitikimo dalies jau turėjo 23 taškų pranašumą.

Trenerių ir žaidėjų komentarai po „Žalgirio“ rungtynių su „AX Armani Exchange“

Po rungtynių kalbėjęs komandos treneris E. Messina pernelyg nedžiūgavo, bet pripažino, kad jo ekipa eina teisingu keliu.

„Iškovojome puikią pergalę. Gerai žaidėme abejose aikštės pusėse, ypač pirmoje susitikimo dalyje. Nesame laimingi dėl trečiojo kėlinio. Turime išmokti neatsipalaiduoti ir toliau žaisti, rungtynės juk trunka 40 minučių.

Mūsų gynyba trečiajame kėlinyje nebuvo tokio lygio, kokia ji buvo kituose ketvirčiuose. Mums trūko krepšinio saugotojo – Kalebo Tarczewskio. Turime kurtis pranašumus rungtynės ir žaisti 40 minučių“, – trūkumus savo auklėtinių žaidime įvardijo E. Messina.

Turnyre triumfavęs strategas pasidžiaugė ne tik pergale finale, bet ir organizacija bei komandų pajėgumu, kas leido padėti žingsnį į priekį prieš oficialią sezono dalį.

„Buvo geras turnyras. Mūsų pasitikėjimas savo jėgomis dar labiau paaugo. Turime gerą komandą, tikimės, kad toliau demonstruosime gerą žaidimą“, – pridūrė italas.

Kaip teigia E. Messina, kol kas savo komandoje mato daug teigiamų dalykų, kuriuos bus būtina perkelti į aikštę, kai prasidės oficialios rungtynės.

„Esu išsigandęs dėl tokių įtikinamų pergalių draugiškų rungtynių cikle“, – šyptelėjo strategas. – Nuo pirmos pasiruošimo dienos esame tinkamo požiūrio. Čia, Kaune, žaidėme prieš Eurolygos komandas ir mūsų lygis dar labiau pakilo. Mūsų sezoną nulems tos sunkios situacijos, į kurias išmoksime reaguoti. Turime puikią žaidėjų grupę. „Žalgiris“ nuolat turi gerus žaidėjų ryšius, o mes juos bandome sukurti savo komandoje. Esame gerame kelyje.“

„AX Armani“ šį sezoną atliko nemažai pokyčių komandos sudėtyje. E. Messina mano, kad dar prireiks laiko, kad žaidėjai visiškai pajaus vienas kitą.

„Nėra lengva įnešti pokyčių į komandą. Praėjusiame sezone gana vėlai prisijungiau prie komandos. Kartais priimi ne geriausius sprendimus. Praėjusiame sezone mūsų komandai tiesiog nepavyko. Mums trūko atletiškumo. Tai buvo pagrindinis prioritetas, kurio vaikėmės šiais metais. Mums trūko patirties, bet turėjome galimybę pasirašyti sutartis su Kyle`u Hinesu ir Malcolmu Delaney. Pagerinome savo atletiškumą ir patirties aspektą“, – tęsė specialistas.

Kalbėdamas apie „Žalgirio“ ir naujojo komandos trenerio Martino Schillerio perspektyvas, E. Messina pridūrė: „Manau, kad dabartinis „Žalgiris“ gerai išplečia puolimą. Jie stengiasi žaisti greičiau nei praėjusiais metais. Manau, kad žaidėjams įdomu pamąstyti naują žaidimo filosofiją. „Žalgirio“ treneris yra tikrai perspektyvus, o žaidėjai taip pat yra geri, jie dar patobulės. Manau, kad viskas su „Žalgiriu“ bus gerai ir po kelių mėnesių, kaip visada, jie demonstruos aukšto lygio krepšinį.“