2020.09.13 08:30

Vilniaus maratonas pasiekė atomazgą: moterų grupėje triumfavo olimpietė Lobačevskė, vyrų – svečias iš Latvijos

atnaujinta 13.18
Aivaras Katutis, LRT.lt2020.09.13 08:30

Nors ir šiais metais organizuotame Vilniaus maratone dalyvauti užsirašė ženkliai mažesnis žmonių skaičius, kovos ir teigiamų emocijų netrūko. Anksti sekmadienį prasidėjusiame maratone triumfavo daugkartinė šalies čempionė Diana Lobačevskė ir latvis Dmitrojus Serjogins.

42,195 km distancijoje pirmasis finišo liniją kirto D. Serjogins, kuris maratoną įveikė per 2 val. 19 min. 49 sek.

„Esu nustebintas“, – po finišo sakė greičiausias maratono dalyvis D. Serjogins. – Nesitikėjau „tilpti“ į 2 val. 20 min, tačiau antros distancijos dalyje pajutau, kad dar turiu pakankamai jėgų ir galėjau save paspausti.“

Latviui už nugaros liko, bet Lietuvos čempionato auksą iškovojo Andrius Jakševičius, trasą įveikęs per 2 val. 26 min. Šalies vicečempionu tapo Jonas Vytautas Gvildys. Jis nuo A. Jakševičiaus atsiliko 1 min. 7 sek.

Trečiąją poziciją užėmė Edvinas Vyzas, nuo artimiausio oponento atsilikęs vos 23 sek.

Moterų grupėje be didesnės konkurencijos triumfavo šios distancijos specialistė, Lietuvos olimpietė D. Lobačevskė. Ji nuotolį įveikė per 2 val. 39 min. 40 sek. ir bendroje įskaitoje liko 9-a.

„Jaudulio buvo daug“, – bendraudama su žurnalistais sakė D. Lobačevskė. – Maratone paskutinį kartą dalyvavau 2017 metais. Šios distancijos bėgime gali nutikti bet kas. Aš jaudinausi dėl to, kad gerai įveikčiau šią distanciją ir jausčiausi gerai po jos. Viskas praėjo labai stabiliai ir džiaugiuosi dėl rezultato.“

Geriausia šalies maratonininkė varžybų ir treniruočių ritmu gyvena beveik kiekvieną savaitgalį, tačiau vis dar atsargiai kalba apie olimpinį normatyvą ir galimą dalyvavimą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Nemėgstu kalbėti apie tai, kas bus ateityje. Aišku, planuose tai yra, tačiau ar išbėgsiu olimpiniam normatyvui, čia yra didelis klausimas. Tačiau visko gali būti“, – pridūrė Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė.

40-metė sportininkė Vilniaus maratone triumfavo jau septintąjį kartą.

Antra moterų grupėje liko Lina Kiriliuk (2 val. 51 min. 25 sek.), trečia – Gitana Akmanavičiūtė (2 val. 58 min.).

Pusmaratonyje – žinomų bėgikų triumfas

Perpus mažesniame distancijos (21,195 km) bėgime pergalėmis džiaugėsi puikiai šalyje žinomi lengvaatlečiai – Remigijus Kančys bei Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė.

Vyrų grupėje R. Kančys finišavo per 1 val. 5 min. 47 sek. Nuo jo tik 8 sekundėmis atsiliko ir sidabrą iškovojo Ignas Brasevičius. Trečioje vietoje liko Lukas Tarasevičius, nugalėtojui nusileidęs beveik 6 minutėmis.

„Džiaugiuosi, tikrai labai geras laikas“, – kirtęs finišo liniją sakė R. Kančys. – Jaučiau tempą, turėjau geras treniruotes, smagu dėl galutinio rezultato.“

Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė V. Žūsinaitė-Nekrošienė moterų grupėje už nugaros paliko Loretą Kančytę bei Viktoriją Varnagirytę.

Daugkartinė Lietuvos čempionė pusmaratonį įveikė per 1 val. 15 min. 58 sek., artimiausią oponentę aplenkdavo 18 sek. skirtumu.

Po finišo kalbėjusi V. Žūsinaitė-Nekrošienė pasidžiaugė sveika konkurencija: „Visą laiką jutau, kad Loreta yra šalia. Tai vertinu teigiamai, nes konkurencija padeda siekti geresnių rezultatų.“