Naujienų srautas

Sportas2015.12.18 11:07

Tyrime dėl LFF teisėsauga atliko kratas „Hummel“ patalpose

BNS 2015.12.18 11:07

Tirdami galimą lėšų iššvaistymą Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko kratas rinktinės rėmėjo Danijos bendrovės „Hummel“ oficialaus atstovo Lietuvoje „Hummel LT“ patalpose. 

„Atliktos kratos dvejose „Hummel“ patalpose Kaune“, – BNS penktadienį sakė FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.

Po trečdalį „Hummel LT“ akcijų yra pasidalinę įmonės direktorius Artūras Vitalijus Krukis, krepšininkas Mantas Kalnietis ir pirmasis LFF viceprezidentas Vidmantas Butkevičius.

Kratos buvo atliktos ketvirtadienį, maždaug tuo pat metu, kaip ir federacijos būstinėje Vilniuje bei federacijos vadovo Juliaus Kvedaro namuose.

J. Kvedaras žurnalistams teigė, kad atvykę FNTT pareigūnai domėjosi su „Hummel“ susijusiais dokumentais. Pasak jo, sporto įranga ir apranga prekiaujanti bendrovė „Hummel“ yra viena didžiausių federacijos rėmėjų.

Ikiteisminį tyrimą dėl lėšų švaistymo FNTT pareigūnai atlieka daugiau nei mėnesį. K. Jucevičius sakė, kad šiame ikiteisminiame tyrime kalbama apie „milijonines sumas“. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Jis teigė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas, nes „Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba Lietuvos futbolo federacijos veikla domisi jau kelinti metai, taip pat buvo gauta pareiškimų Seimo narių“.

Premjeras Algirdas Butkevičius šią savaitę kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl situacijos LFF, opozicijai paraginus nutraukti finansavimą dėl galimos nusikalstamo pasaulio įtakos. A. Butkevičius prašė išsiaiškinti, kaip LFF panaudoja valstybės skiriamą paramą.

J. Kvedarui 2012 metais buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, bet šiemet jo atžvilgiu tyrimas nutrauktas.

Tarptautiniame FIFA reitinge Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šiuo metu užima 126-ąją vietą. Tai žemiausia vieta per visą istoriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi