Sportas

2020.09.10 17:06

Prie „Ryto“ prisijungęs Jacksonas: tai yra puikus klubas su įspūdinga istorija

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.09.10 17:06

Pirmasis iš trijų Vilniaus „Ryto“ legionierių į Lietuvą atvykęs Demetriusas Jacksonas jau kurį laiką pluša su komanda ir yra atviras – jis nori padėti savo komandai kautis dėl titulų ir įkąsti Kauno „Žalgiriui“.

Su žiniasklaida bendravęs amerikietis pasidalino savo įspūdžiais apie komandą, prisitaikymą jam naujame Europos krepšinyje bei draugystę su kauniečių ekipos vidurio puolėju.

– Kaip jaučiatės čia praleidęs savaitę?

– Aš jaučiuosi puikiai. Čia surinkta puiki komanda – puikūs žaidėjai ir treneriai bei pats klubas. Man labai smagu čia būti. Džiaugiuosi, kad prie mūsų jau prisijungė Andrew. Esu pasirengęs pradėti su juo žaisti.

– Kokios priežastys privertė priimti „Ryto“ pasiūlymą?

– Aš tiesiog pamaniau, kad tai puikus pasiūlymas. Tai puikus klubas su įspūdinga istorija. Man tai yra galimybė įrodyti savo galimybes kitoje lygoje. Noriu padėti komandai nugalėti „Žalgirį“ ir laimėti vietinį čempionatą. Taip pat gerai pasirodyti FIBA Čempionų lygoje.

– Jums tai ir iššūkis išbandyti save Europoje. Kaip tai vertinate?

– Tai tikrai sunku ir aš išėjau iš savo komforto zonos, bet tik taip gali augti. Man smagu priimti šį iššūkį. Labai laukiu rungtynių.

– Kaip manote, kas bus sunkiausia Europos krepšinyje?

– Aš esu žaidėjas mėgstantis prasiveržimus krepšio link. Žinau, kad čia taisyklės šiek tiek skiriasi. Man reikės prie jų prisitaikyti ir susitaikyti su kitokia varžovų gynyba po krepšiu. Manau, kad man pavyks išnaudoti savo privalumus – perduoti kamuolį metikams, kurių Europoje netrūksta. Ypač mūsų komandoje – visų penkių pozicijų žaidėjai puikiai pataiko.

– Įžaidėjai geriausiai atsiskleidžia, kai žaidžia kartu su vidurio puolėjais. Kaip vertinate komandos aukštaūgius?

– Visi komandos žaidėjai yra puikūs ir aš nuoširdžiai tai sakau. Jie visi talentingi ir turi puikių įgūdžių. Jie visi gali pasirūpinti kamuoliu – jį perduoti, driblinguoti ir pataikyti į krepšį. Todėl čia ir atvyksta žaidėjai iš NBA. Chrisas McCulloughas turi puikias rankas ir gali skraidyti. Kaip ir kiti mūsų komandos aukštaūgiai. Įžaidėjo svajonė su tokiais žaisti.

– Ar žinojote ką nors apie Lietuvą prieš čia atvykdamas?

– Labai mažai. Aš žaidžiau kartu su Martinu Gebenu, kuris žaidžia „Žalgiryje“. Žinojau, kad jis iš Lietuvos, bet daugiau praktiškai nieko. Kai jam pasakiau, kad atvyksiu į „Rytą“, jis buvo sutrikęs. Esu dėkingas, kad jis man suteikė naudingos informacijos. Atvykau be jokių išankstinių nusistatymų. Ir čia viskas puiku – miestas ir arena.

– Su Martinu konkuruosite, nes yra arši konkurencija tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“.

– Taip, tai arši konkurencija. Aš taip pat esu žaidęs su Steve‘u Vasturia iš „Žalgirio“. Turime nugalėti tuos vyrukus.

– Ką Martinas galvoja apie jūsų ambicijas tapti LKL čempionais?

– Daug apie tai nekalbėjome. Bet jis turi savo tikslus, o aš savo. Jis geras vyrukas, bet aikštėje mes varžysimės.

– Ką manote apie jūsų gynėjų grandies potencialą, kai joje esate jūs ir Andrew Goudelockas?

– Manau, kad gerai pasitreniravę ir pajutę vienas kitą mes galime būti galinga jėga. Andrew turi daug naudingos patirties Europoje, mokomės iš jo. Aš pabandysiu panaudoti savo patirtį. Jeigu arenoje bus sirgaliai, mes sukursime jiems gerą šou.

– Ko iš jūsų tikisi treneris?

– Nesu tikras, bet mano tikslas yra padėti komandai laimėti. Turiu paspausti aukščiausią pavarą tiek gynyboje, tiek puolime. Noriu tobulėti ir žaisti geriausiai savo karjeroje.