Sportas

2015.12.17 15:15

Teisėsaugos užgriūta LFF iškart išskleidė FIFA skėtį: be abejo, jie reaguos

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2015.12.17 15:15

Edvinas Eimontas buvo Kaune, kuomet sulaukė pavaldinių skambučio iš sostinės ir žinios apie į duris pasibeldusius Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnus. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius naujienas iš karto perdavė į Šveicariją, kur įsikūrusios UEFA ir FIFA būstinės.

Ketvirtadienis LFF stadione Vilniuje prasidėjo kitaip nei įprasta: pirmieji interesantai, peržengę federacijos biuro slenkstį, buvo teismo nutartimi nešini teisėsaugininkai, ėmęsi krėsti buhalteriją ir kitus dokumentus.

Tuo metu būstinėje nebuvo nei LFF prezidento Juliaus Kvedaro, nei E. Eimonto, nei didžiosios dalies darbuotojų. O atvykę į darbą dalis jų jau rado savo kabinetus užplombuotus.

FNTT, kratą surengusi ir J. Kvedaro dukters namuose, paaiškino vykdanti ikiteisminį tyrimą dėl lėšų iššvaistymo. FNTT direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus žodžiais, kalbama „apie milijonines sumas“.

O LFF vadovai tikina, kad iš tiesų kalba sukasi „apie artėjančius rinkimus“ – pavasarį vyksiančią rinkiminę LFF konferenciją, prieš kurią futbolo opozicija paleido kritikos krioklį.

DELFI pakeliui į Vilnių telefonu kalbintas E. Eimontas teigė ne tik laukęs tokio įvykių posūkio, bet apie jį net iš anksto pranešęs UEFA ir FIFA. Pranešti dar kartą teko ketvirtadienį, tik jau apie įvykusį faktą.

Ir neatrodo, kad FNTT kratos būtų išvertusios LFF vadovybę iš kojų – juk atsiremti visada galima į tarptautines futbolo organizacijas, reikalaujančias absoliučios nacionalinių federacijų nepriklausomybės nuo valstybinių institucijų.

– FNTT pranešė, kad krečiamos ir „privačios susijusios įmonės“. Mūsų duomenimis, minimas vienas pavadinimas. Ar jums žinoma, kokia tai įmonė? – DELFI paklausė E. Eimonto

– Esu kažką girdėjęs, bet pavadinimo nenorėčiau sakyti. Tai susiję su vienu rėmėju (J. Kvedaras pranešė, kad teisėsaugai užkliuvo sporto prekių gamintoja „Hummel“ – DELFI). Manau, kad viso šio šou tikrai nereikėjo. Visos mūsų sutartys – oficialios, visos vykdomos. Nevertinu pareigūnų darbo, bet man atrodo, kad reikalingą informaciją buvo galima gauti daug paprasčiau, pakako paprašyti tų dokumentų. Jokių paslapčių neturime. Man tik įdomu, apie kokius švaistomus milijonus kalba FNTT.

– Jums atrodo, kad kratos susijusios su artėjančiais LFF prezidento rinkimais?

– Aš ne tik tai sieju, bet ir esu įsitikinęs. Mes gerokai anksčiau žinojome ar nujautėme, kad vyks tokie dalykai. Ir apie tai informavome FIFA ir UEFA, kad toks variantas greičiausiai bus, sprendžiant iš matomų ženklų. Šiandien tenka pripažinti, kad būtent taip ir atsitiko.

– Kokie tie ženklai?

– Mes kalbame apie vaizdą, kuris pasirodydavo atsivertus spaudą, žiniasklaidą. Matėme, kokie veiksmai daromi, kokie po jų seka žingsniai ir taip toliau. Blogiausia, kad visa tai daro žmonės, kuriems lietuviškas futbolas visai nerūpi, ir apie pasekmes jie negalvoja.

– Turite omenyje teisėsaugą ar kažką kitą?

– Tai nėra teisėsauga, sakykime, kad kalbame būtent apie „kažką kitą“.

– Šiandien taip pat informavote UEFA ir FIFA apie vykdomą ikiteisminį tyrimą?

– Taip. Esame šių organizacijų nariai, todėl privalome informuoti. Pranešiau viską, ką žinojau. Be abejo, jie reaguos. Problema tik ta, kad dabar – Kalėdų laikotarpis. Bet manau, kad UEFA ir FIFA kartu išleis pranešimą, galbūt atvyks pas mus. Laukiame jų žingsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.