Sportas

2015.12.17 15:42

Pareigūnai krečia futbolo federaciją ir J. Kvedaro namus

DELFI.lt, BNS 2015.12.17 15:42

Ketvirtadienio rytą Lietuvos futbolo federacija (LFF) sulaukė netikėtų svečių. DELFI žiniomis, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai šiuo metu atlieka kratas LFF būstinėje ir prezidento Juliaus Kvedaro namuose.

Tai BNS patvirtino FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.

Jis teigė, kad ikiteisminis tyrimas „dėl lėšų švaistymo“ vyksta apie mėnesį. Kalba, pasak FNTT vadovo, „eina apie milijonines sumas“.

Į LFF stadione įsikūrusias federacijos patalpas prisistatę teisėsaugininkai apieškojo vadovo kabinetą, LFF archyvą ir buhalteriją, tuomet užplombavo kambarių duris.

FNTT pareigūnai tikrina kompiuteriuose laikomą informaciją.

DELFI susisiekus su J. Kvedaru, pastarasis sakė nežinantis, kad teisėsauga apsilankė ir jo namuose, ir teigė negalintis kalbėti.

„Atvažiuoju, o čia tokie svečiai. Reikės dukrai paskambinti, kas ten namuose vyksta“, – tepasakė LFF prezidentas.

K. Jucevičius sako, kad kratos atliekamos ir „privačiose susijusiose įmonėse“, tačiau FNTT direktorius nenorėjo jų viešinti, kol atliekami procesiniai veiksmai.

K. Jucevičius teigė, kad ikiteisminis tyrimas „dėl lėšų švaistymo“ vyksta apie mėnesį. Kalba, pasak FNTT vadovo, „eina apie milijonines sumas“.

„Mes tiriame pagrinde dėl galimo futbolo federacijos lėšų švaistymo. (...) Kalba eina apie milijonines sumas, bet tikslių sumų dabar tikrai neįvardysiu“, – sakė FNTT vadovas.

Jo teigimu, įtarimai vykdomame tyrime kol kas nėra pareikšti niekam.

Premjeras Algirdas Butkevičius šią savaitę pranešė ketinantis kreiptis į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl situacijos Lietuvos futbolo federacijoje (LFF), opozicijai paraginus nutraukti finansavimą dėl galimos nusikalstamo pasaulio įtakos.

„Premjeras įpareigos Kūno kultūros ir sporto departamentą išanalizuoti situaciją Lietuvos futbolo federacijoje, ir tuomet priimti sprendimą dėl finansavimo“, – BNS antradienį sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Anot premjero atstovės, „tokios kalbos, kokios viešojoje erdvėje sklinda šiandien, federacijai nedaro garbės, tačiau Kūno kultūros ir sporto departamentas turi vadovautis faktais ir priimti sprendimus, naudingus sportininkams, o ne kažkokioms grupuotėms“.

Tokią poziciją vyriausybė išsakė po to, kai opozicijoje esantys liberalai paragino stabdyti LFF finansavimą, „kol federacija neišsirinks skaidrią reputaciją turinčių vadovų“.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis teigia, kad tokių priemonių siūlo imtis reaguojant į pranešimus, kad dėl federacijos valdymo gali kovoti nusikalstamos grupuotės.

Iniciatyvinei grupei „Futbolo sąjūdis“ atstovaujantis buvęs komandos „Atlantas“ žaidėjas Raimondas Karpavičius prieš savaitę viešai metė kaltinimus, kad LFF veikla „grindžiama bauginimais“ arba menkomis dovanėlėmis, o elitinė šalies A lyga degraduoja dėl sutartų rungtynių bei įvairiausių intrigų. Jis pareiškė, jog įtaką Lietuvos apskričių futbolo federacijų vadovams darantys nusikalstamų grupuočių atstovai viešai save sieja su J. Kvedaru giminystės ryšiais. Anot R. Karpavičiaus, LFF kasmet UEFA skiria iki 20 mln. eurų, tačiau visuomenė nežino, kaip šios lėšos panaudojamos.

Savo ruožtu J. Kvedaro vadovaujama LFF dėl jo oponento pareiškimų antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Pranešime spaudai teigiama, kad galimų nusikaltimų siejimas su J. Kvedaru ir federacijai daroma „didžiulė žala Lietuvos futbolo federacijos, jos vadovo ir visos šalies futbolo reputacijai“.

LFF Vykdomasis komitetas gruodžio pradžioje sustabdė Tauragės apskrities futbolo federacijos (TAFF) narystę LFF, nurodydamas, kad buvęs TAFF vadovas Sigitas Jukna atleistas anksčiau, nei numatyta TAFF įstatuose. Nauju Tauragės futbolo vadovu išrinktas ne kartą teistas Arūnas Pukelis, žinomas Šviniaus pravarde.

Futbolo federacija žada bendradarbiauti su teisėsauga

Lietuvos futbolo federacija žada bendradarbiauti su teisėsauga, kuri ketvirtadienį atlieka kratas jos būstinėje Vilniuje ir federacijos prezidento Juliaus Kvedaro namuose.

„LFF (...) yra pasiruošusi bendradarbiauti su teisėsauga ir pateikti visus reikalingus dokumentus bei informaciją, kuri reikalinga tyrimui“, – teigiama pranešime spaudai.

FNTT teigia, kad kratos atliekamos vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo lėšų švaistymo. Tarybos vadovas Kęstutis Jucevičius BNS sakė, kad kalbama „apie milijonines sumas“. Jo teigimu, įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.

Premjeras Algirdas Butkevičius šią savaitę kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl situacijos LFF, opozicijai paraginus nutraukti finansavimą dėl galimos nusikalstamo pasaulio įtakos.

„Pavesta Sporto departamento direktoriui išnagrinėti šitą klausimą, nes aš kol kas neturiu detalios informacijos, kas vyksta futbolo federacijoje“, – Žinių radijui ketvirtadienio rytą sakė premjeras, dar iki pasirodant žinioms apie kratas.

J. Kvedarui 2012 metais buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, bet šiemet jo atžvilgiu tyrimas nutrauktas.

Tarptautiniame FIFA reitinge Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šiuo metu užima 126-ąją vietą. Tai žemiausia vieta per visą istoriją.