Sportas

2013.02.20 15:26

T. Lydeka: „Žaisti Lietuvoje bus iššūkis“

basketnews.lt 2013.02.20 15:26

Vilniaus „Lietuvos rytas“ tapo pirmuoju Tautvydo Lydekos Lietuvos klubu, kurio marškinėlius jis apsivilks.  

Vilniaus „Lietuvos rytas“ tapo pirmuoju Tautvydo Lydekos Lietuvos klubu, kurio marškinėlius jis apsivilks.

29 metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas antradienį sudarė sutartį su Lietuvos vicečempionų klubu, o trečiadienį su bene dešimčia lagaminų išėjo iš Vilniaus oro uosto.
 
„Didelė šeimyna, daug daiktų“, – teigė Lydeka, kuris į gimtinę grįžo su žmona ir dviem vaikais.
 
Iki sezono pabaigos „Lietuvos ryto“ ekipos marškinėlius vilkėsiantis kol kas nežino, koks vaidmuo Lietuvos klube jo laukia.
 
„Tik vakar sulaukiau žinios, šiandien esu čia, su treneriu dar nekalbėjau, – kramtydamas gumą kalbėjo Lydeka. – Žaisti LKL bus iššūkis, nes niekada nesu to daręs ir neįsivaizduoju, kokia čia situacija.
Kiek žinau, „Lietuvos rytas“ žaidžia banguotai, bet komandos vidaus nežinau ir sunku kažką apie ekipą pasakyti.“
 
Šį sezoną aukštaūgis pradėjo Samaros „Krasnie Krilya“ ekipoje, tačiau pastaruoju metu praradęs trenerio pasitikėjimą beveik nebežaisdavo.
 
„Situacija Rusijos komandoje buvo nedėkinga man, negavau daug minučių žaisti, atsidaro galimybė persikelti į „Lietuvos rytą“, klubai sutarė, taip ir esu čia, – tikino Lydeka. – Trenerio reikia klausti, kas pasikeitė nuo sezono pradžios.
 
Atvykęs čia tikiuosi padėti komandai, patobulėti pats, kadangi tai mano pirmas sezonas Lietuvoje, įdomu bus pamatyti, kokia čia situacija.“
 
Šį sezoną Lydeka jau buvo susitikęs su Vilniaus „Lietuvos rytu“. VTB Vieningosios lygos mače spalį Vilniuje Lydeka pelnė 9 taškus, o sausį Samaroje lietuvis atakavo be klaidų, pelnė 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.
 
VTB Vieningoje lygoje Lydeka šį sezoną per rungtynes pelno po 7 taškus, krepšį atakuodamas 75 proc. taiklumu, ir atkovoja po 3 kamuolius.