Sportas

2020.09.07 15:23

Skaisgirys sieks į Lietuvą atvežti 3x3 „Masters“ turnyrą: reikia absoliutaus profesionalumo

LRT.lt2020.09.07 15:23

Pastarieji keli mėnesiai Lietuvos trijulių krepšiniui buvo vieni sėkmingiausių per visą šios sporto šakos gyvavimo laikotarpį. Didžiulio dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje susilaukė Lietuvos 3x3 krepšinio asociacijos, „Betsafe–LKL“ ir LKF pirmąkart surengtas „Hoptrans 3x3“ turnyras. Utenos „Juventus-Uniclub Casino“ žaidėjams pergalė šiame turnyre atvėrė duris į naujojo sezono FIBA 3x3 Pasaulio turo etapą Debrecene.

Lietuvai tai reiškė istorinį pasiekimą – pirmąkart „Masters“ turnyre rungtyniavo net dvi mūsų šalies ekipos. Negana to, ir Utenos „Juventus“, ir Šakių „Gulbelė“ po kartą pasiekė turnyro finalus, kuriuose tiek vieni, tiek kiti nusileido geriausiai pasaulio reitingo ekipai – Limano krepšininkams.

„Pripažinimą įgijome su „Hoptrans 3x3“ turnyru. Dabar sekę du Pasaulio turo finalai parodė, kad einame teisinga linkme – esame elite, nors iki serbų mums dar tolokai. Tam reikėtų turėti 5–6 tokio lygio komandas, kokios dabar yra Utenos ir Šakių ekipos. Tačiau kuriose sporto šakose galime girtis, kad pirmaujame? Norime čia tapti lyderiais ir to nuosekliai sieksime“, – ambicijų neslėpė asociacijos steigėjas Rolandas Skaisgirys.

Pasak jo, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai, reikia visur siekti absoliutaus profesionalumo – nuo jaunimo ir moterų rinktinių iki komandų bazės plėtimo ir oficialių šalies pirmenybių surengimo.

„Kadangi tai yra olimpinė sporto šaka, ji turi turėti tam tikras taisykles, lygas, rinktines. Asociacijos veiklos esmė – 3x3 krepšinį sukoncentruoti į įvairias amžiaus grupes, moteris ir merginas. Norime, kad rinktinės siektų rezultatų bei patekimo į olimpines žaidynes.

Kitas svarbus momentas – jau nuo artėjančio pavasario Lietuvoje sieksime turėti profesionalią 3x3 krepšinio lygą. Joje žais 10 komandų – visos su savo biudžetais, atlyginimais ir užduotimis. Bus dalijami kelialapiai į „Masters“, „Challenger“ turnyrus bei „Hoptrans 3x3“ varžybas, tikimės, kad ši graži vasaros tradicija tęsis. Rinkdami komandas koncentruojamės į miestelius ir rajonų centrus, bet gali būti, kad dalyvaus ir didesnių miestų komandos, kurios taip pat išreiškė susidomėjimą tokiu projektu“, – apie naujosios lygą įkūrimą kalbėjo R. Skaisgirys.

Sėkmingi Lietuvos 3x3 krepšinio asociacijos darbai nelieka nepastebėti ir tarptautiniu mastu – „Hoptrans 3x3“ turnyro sėkmė ir augantis sirgalių dėmesys trijulių krepšiniui sužavėjo FIBA 3x3 organizaciją.

To rezultatas ryškus – jau artimiausiu metu Lietuvoje galime pamatyti vieną iš Pasaulio turo etapų, į kurį pakvietimą turėtų gauti ir šeimininkų komanda.

„Turime gerą, ilgalaikį pasiūlymą. Vedame derybas su kai kuriais miestais, kad turnyras įvyktų jau šiais metais. Norime čia turėti aukščiausio lygio infrastruktūrą. „Hoptrans“ arena buvo pirminis variantas, kaip tai galėtų atrodyti, tačiau profesionali aikštelė bus žymiai įspūdingesnė. Man pačiam teko lankytis įvairiuose turnyruose ir įsitikinti, kad tokios arenos yra unikalūs statiniai – ir gražūs, ir patogūs.

Kitas dalykas – „Masters“ turnyrai vyksta Los Andžele, Monrealyje, Meksike, Abu Dabyje. Tai – didieji pasaulio miestai, tarp kurių, tikimės, bus ir Lietuvos miestas, tai yra tam tikro prestižo pasiekimas“, – teigė 3x3 krepšinio asociacijos steigėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt