Sportas

2015.12.10 18:27

Apdovanotos sportiškiausios Lietuvos mokyklos

BNS 2015.12.10 18:27

Ketvirtadienio vidudienį viename iš sostinės kino teatrų smagiai klegėdami rinkosi sportiški moksleiviai, jų mokytojai ir mokyklų atstovai. Vilniuje jau 14-ą kartą vyko Lietuvos sportiškiausių mokyklų apdovanojimai ir geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų penketuko paskelbimas.

Geriausiųjų konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

„Smagu, kad tokiuose renginiuose ne pirmus metus matau tuos pačius veidus, tai reiškia, kad ir toliau išliekate lojalūs sportui, – šventėje į susirinkusiuosius kreipėsi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Jūs ugdote ateities sportininkus, norime, kad jaunimas ateityje taptų olimpiečiais, tačiau ir tie, kurie jais netaps, svarbu, kad būtų gerais žmonėmis“.

Šiais metais konkurse dalyvavo 49 Lietuvos mokyklos, iš kurių buvo išrinktos 5 pradinės mokyklos ir mokyklos–darželiai, 5 pagrindinės mokyklos ir progimnazijos bei 5 vidurinės mokyklos ir gimnazijos.

„Džiugu, kad tokie projektai skatina mokyklas ir moksleivius visur dalyvauti, būti aktyviais, siekti aukštų rezultatų. Geriausių rinkimuose dalyvavo 49 mokyklos, o Lietuvoje iš viso yra apie 1200 mokymo įstaigų. Smagu, kad vaikai myli sportą, tačiau norisi ir didesnio kitų mokyklų indėlio“, – teigė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Ritas Vaiginas.

Sportiškiausios pradinės mokyklos ir mokyklos-darželiai:

1 vieta. Radviliškio r. Baisogalos mokykla-darželis

2 vieta. Širvintų pradinė mokykla

3 vieta. Jonavos pradinė mokykla

4 vieta. Molėtų pradinė mokykla

5 vieta. Šiaulių Centro pradinė mokykla

Sportiškiausios pagrindinės mokyklos ir progimnazijos:

1 vieta. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija

2 vieta. Raseinių Šaltinio progimnazija

3 vieta. Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla

4 vieta. Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

5 vieta. Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla

Sportiškiausios vidurinės mokyklos ir gimnazijos -

1 vieta. Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija