2020.08.27 19:32

Visas rungtynes dominavęs „Žalgiris“ – kitame Europos lygos atrankos etape

LRT.lt2020.08.27 19:32

Vilniaus „Žalgiris“ nekartojo praėjusių metų klaidų ir įveikė pirmąjį UEFA Europos lygos atrankos etapą. Vilniečiai savo aikštėje įtikinimai 2:0 nugalėjo „Paide“ iš Estijos ir tęs kelionę Senojo žemyno turnyre.

Abu įvarčiai krito pirmajame kėlinyje – iš pradžių pasižymėjo Andrija Kaludžerovičius, o vėliau savo žodį tarė ir Liviu Antalis.

„Žalgiris“ dominavo nuo pirmųjų minučių. Ilgai laukti pirmojo įvarčio neprireikė – 9-ąją minutę A. Kaludžerovičius šaltakraujiškai uždarė L. Antalio perdavimą.

Skoloje neliko ir pats serbas – 32-ąją minutę po kombinacijos su juo antrąjį įvartį pelnė ir pergalę užtvirtino L. Antalis.

„Žalgiris“ per likusį laiką turėjo ne vieną galimybę rezultatą paversti triuškinančiu, tačiau antrajame kėlinyje jau buvo nusimušęs A. Kaludžerovičiaus taikiklis.

Be to, padirbėti vartuose teko „Žalgirio“ vartų sargui, kuris antrajame kėlinyje mažiausiai tris kartus išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Antrasis Europos lygos atrankos etapas, kuriame kovos ir Vilniaus „Riteriai“, įvyks rugsėjo 17-ąją.

Svarbiausi rungtynių įvykiai:

89 min. „Žalgiriui“ iki įvarčio pritrūko vos kelių centimetrų, kai po A. Kaludžerovičiaus smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą.

84 min. Intrigą galėjo sugrąžinti 31-asis „Paide“ komandos numeris Deabeasas Owusu-Sekyere. Žalgiriečių laimei, vėl savo klasę vartuose pademonstravo Martinas Berkovecas.

79 min. „Žalgiris“ vėl nepasinaudojo auksine galimybe įmušti trečiąjį įvartį. L. Antalis pabėgo nuo varžovų ir smūgiavo tiesiai į vartininką. Visgi kamuolys atšoko patogiai A. Kaludžerovičiui, kuris visiškai laisvas smūgiavo iš maždaug 5 metrų, bet ir šis bandymas buvo nesėkmingas.

76 min. „Žalgiris“ toliau dominuoja aikštėje. Padidinti pranašumo vilniečiams kol kas nepavyksta, tačiau varžovų žaidimas jiems papildomų problemų nekelia.

62 min. „Žalgiris“ vėl buvo arti trečiojo įvarčio. Po kampinio galingą smūgį galva atliko Ivanas Tatomirovičius, tačiau šiame epizode puikią reakciją pademonstravo estų vartininkas.

53 min. „Žalgiris“ dukart buvo arti trečiojo įvarčio. Iš pradžių kamuolį į savo vartų virpstą nukreipė varžovų gynėjas, o netrukus iš dėkingos situacijos į vartininką smūgiavo A. Kaludžerovičius.

45 min. Per likusį laiką realių progų nesusikūrė nei viena, nei kita komanda. „Žalgiriui“ tai nuotaikos negadina – jie į rūbinę žygiuoja turėdami solidų pranašumą (2:0).

32 min. Antrasis įvartis į „Paide“ vartus! L. Antalis po gražios kombinacijos su A. Kaludžerovičiumi padidina žalgiriečių pranašumą iki dviejų įvarčių – 2:0.

28 min. Žaidimas kiek išsilygino – žalgiriečiai daugiau laiko praleidžia su kamuoliu, bet į puolimą kelis kartus pavojingai išbėgo ir „Paide“ futbolininkai.

12 min. Pirmąją rimtą progą sukūrė varžovai iš Estijos, tačiau žalgiriečius nuo išlyginamojo įvarčio išgelbėjo vartų sargas.

9 min. Įvartis! „Žalgiris“ po tikslaus Andrija Kaludžerovičiaus smūgio įsiveržia į priekį – 1:0. Saulius Mikoliūnas didelių pastangų dėka išsaugojo kamuolį aikštėje, jį perdavė Liviu Antaliui, kuris puikiai iš dešiniojo krašto asistavo serbui.

7 min. Žalgiriečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir visą žaidimą statė varžovų aikštės pusėje. Pirmąjį rimtesnį smūgį atliko Domantas Šimkus, smūgiavęs visai šalia vartų.

Prieš rungtynių startą „Žalgirio“ klubas susidūrė su problemomis už aikštės ribų – visame stadione dingo elektra. Dėl to neveikė stadiono šviesos ir pagrindinė švieslentė.

Startinės komandų sudėtys:

„Žalgiris“: Martinas Berkovecas; Donovanas Slijngardas, Nemanja Ljubisavljevičius, Ivanas Tatomirovičius; Saulius Mikoliūnas; Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas; Huho Videmontas, Karlo Kamenaras; Liviu Antalis; Andrija Kaludžerovičius.

„Paide“: Mairas Toomas; Karlas Moolas, Kristjanas Peltas, Martinas Kase, Josephas Saliste; Sergejus Mošnikovas, Sanderis, Sinilaidas, Andre Frolovas; Edgaras Turas, Henri Anieras, Siimas Lucas.