Sportas

2020.08.25 14:38

„Formulės-1” organizatoriai sudėliojo galutinį 2020 metų kalendorių, sezonas baigsis Arabijos pusiasalyje

LRT.lt2020.08.25 14:38

„Formulė-1“ organizatoriai paskelbė apie keturis paskutiniuosius šio sezono etapus trijose valstybėse, kas reiškia, kad 2020 m. iš viso bus įvykusios 17 lenktynių.

Lapkričio 15 dieną po 9 metų pertraukos į „Formulės-1” kalendorių sugrįžta etapas Turkijoje.

Lapkričio 29 ir gruodžio 6 dienomis vienas po kito bus surengti du etapai Behreine, jie vadinsis skirtingai, tačiau vyks toje pačioje trasoje.

Gruodžio 13 dieną 2020 metų sezonas bus uždarytas lenktynėmis Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabio trasoje.

Dar nuo kovo atidėtas Kinijos GP etapas pagaliau buvo oficialiai atšauktas, tas pats netrukus bus padaryta ir su lenktynėmis Vietname.

2020 m. „Formulės-1” kalendorių smarkiai paveikė koronaviruso pandemija, dėl kurios geriausi pasaulio lenktynininkai šiemet bus pasirodę penkiose trasose, kurios iš pradžių nebuvo planuotos – „Mugello“ trasoje Toskanoje, Italija, Niurburgringe Vokietijoje, Portimao trasoje Portugalijoje bei legendinėje Imoloje.

Bahreinas šiemet tampa trečiąja vieta, kurioje bus vykę du etapai iš eilės. „Formuls-1” sezonas po atidėjimų gegužę buvo atidarytas dviem iš eilės etapais Austrijoje, o kiek vėliau, rugpjūčio pradžioje, 4 ir 5 etapai vyko Silverstoune, Jungtinėje Karalystėje.

Šiuo metu įvykus šešiems etapams bendrojoje lenktynininkų įskaitoje tvirtai pirmauja titulą ginantis „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas, turintis 132 taškus. Antras žengia 95 taškus turintis Maxas Verstappenas iš „Red Bull“.