Sportas

2015.12.06 09:50

E. Sodeika ir I. Žukauskaitė pasaulio čempionate Vilniuje iškovojo bronzą

ELTA 2015.12.06 09:50

Po 11 metų pertraukos Vilniuje surengtame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) planetos klasikinių šokių čempionate bronzos medalius iškovojo Kauno „Kaspino“ klubo atstovai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė.

Lietuvių pasirodymas penkiuose šokiuose buvo įvertintas 180,19 taško.

Pasaulio čempionais tapo rusai Dmitrijus Žarkovas ir Olga Kulikova (193,64 tšk.). Sidabro medaliai atiteko Vokietijai atstovams Simone Segatori ir Annette Sudol (186,86 tšk.).

Kita Lietuvos pora Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Kaspinas“, 172,04 tšk.) užėmė penktąją vietą. Pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje finale šoko dvi Lietuvos poros.

„Šiek tiek atšvęsime, bet jau pirmadienį kibsime į darbus, – po apdovanojimų ceremonijos sakė E. Sodeika. – Mums trečioji vieta yra kaip pergalė. Šokti namuose su tokia šilta publika, nuostabia atmosfera ir stebint visiems brangiausiems žmonėms, yra kažkas nerealaus“.

„Pirmieji šokiai buvo sunkūs, bet po to įsivažiavome. Palaikymas mums suteikė sparnus. Klaidų darėme ir finale, nes spaudimas namuose šiek tiek slegia. Gerai, kad jos labai nesimatė. Galėjome balų surinkti daugiau, bet trečia vieta yra maksimumas, kurį šiuo metu galėjome pasiekti“, – šypsojosi Lietuvos šokėjai.

Varžybose dalyvavo 73 poros iš 44 valstybių.

Pasaulio čempionatą Vilniaus „Siemens“ arenoje stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų.

„Labai jaudinausi stebėdama ir palaikydama Lietuvos sportininkus. Pirmą kartą dvi poros šoko finale, todėl rezultatai džiugina“, – po varžybų sakė tituluota Lietuvos šokėja Edita Daniūtė.

Taip pat Vilniuje surengtose WDSF „Open“ Lotynų Amerikos šokių reitingo varžybose nugalėjo Gabriele`is Goffredo ir Anna Matus iš Moldovos.

Lietuvos atstovai Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė (Vilniaus „Ratuto“) tenkinosi ketvirtąja poziciją. Lukas Petkevičius su Ugne Kamarauskaite liko 14-i, o Joris Sangavičius ir Ieva Urbonaitė – 20-i tarp 53 porų.