Naujienų srautas

Sportas2015.12.04 17:22

Olimpiadose dalyvavusi plaukikų pora: Lietuvoje tai – vis dar vyrų sportas

Rūta Meilutytė nedalyvauja gruodžio 2–6 dienomis vykstančiame Europos plaukimo trumpame baseine čempionate, tad Lietuvai atstovauja tik plaukikai vyrai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ dalyvavę buvę garsūs sportininkai, olimpiečiai Saulius Binevičius ir Rugilė Mileišytė-Binevičiūtė teigė, kad tokia padėtis susidarė, nes mergaitės dažnai susiduria su stereotipais.

„Labai seniai tęsiasi vaikinų dominavimas. Nors merginų ir atsiranda, tačiau šis sportas vis dar išlieka vyrų sportas, nes jos vis susiduria su tėvų ar mamų priešinimu, stereotipais: visuomet šlapi plaukai, dideli fiziniai krūviai, keičiasi kūnas, platėja pečiai“, – teigė R. Binevičiūtė.

Sportininkai taip pat kalbėjo apie Izraelyje vykstantį čempionatą, kurio metu kiekvieną dieną gerais rezultatais žiūrovus džiugina Lietuvos plaukikai.

„Būtų labai smagu, jei bent vienas jų užsikabintų medalį“, – teigė plaukikai.

Ryte, dar prieš penktadienio atrankos plaukimus kalbinti sportininkai teigė dedantys daug vilčių į Mindaugą Sadauską ir Giedrių Titenį.

Plaukikų nuojauta nesuklaidino ir abu šie sportininkai pakliuvo į savo plaukimų pusfinalius: 17.30 val. 50 metrų laisvuoju stiliumi plaukimo pusfinalyje plauks Mindaugas Sadauskas, o 17.43 val. 100 metrų krūtine plaukimo rungties pusfinalyje varžysis Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Visus šiuos plaukimus nuo 17.30 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir LRT.lt

Sportininkai laidoje „Labas rytas, Lietuva“ taip pat pasakojo apie mokinių sportavimą, apie tai, ko reikia, kad Lietuvoje būtų išugdoma kuo daugiau profesionalių plaukikų, ir kaip atpažinti būsimą plaukiką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi