Sportas

2015.12.04 15:11

Lietuvis lenktynininkas apdovanotas Paryžiuje

LRT.lt 2015.12.04 15:11

Ketvirtadienį Paryžiuje įvykusiame „Motorsport Awards“ renginyje buvo apdovanoti ir greičiausi Europos ralio lenktynininkai, rašoma pranešime spaudai. Dominykui Butvilui – vieninteliam lietuviui besivaržiusiam Europos ralio čempionate 2015 metais – buvo įteiktas garbingas trečiosios vietos apdovanojimas.

Dominykas Butvilas šiais metais pirmąkart startavo Europos ralio čempionate ir užėmė aukštą 7-ąją vietą bendroje įskaitoje ir iškovojo 3-ąją poziciją savo ERC2 klasėje.

„Šių metų sezone turėjau galimybę varžytis Europos raliuose ir tai yra karjeros laiptas, gyvenimo nuotykis, kuris sunkiai įkainojamas. Varžiausi šešiose skirtingose šalyse, susipažindamas su trasomis ir varžybų metu įveikiau tūkstančius kilometrų, kuriuose atidaviau visą save. Buvo šlovės akimirkų, buvo nusivylimų, bet sezoną vainikuojančiame renginyje stovėjau ant nugalėtojų pakylos. Žinau, kad ateinančiame sezone galima būtų pasiekti dar aukštesnių rezultatų, įveikti daugiau kilometrų ir užkopti podiumo laipteliu aukščiau“, – sezoną apibendrina greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas D. Butvilas.

Beveik prieš 2 metus pasirašęs sutartį su profesionalia ralio komanda „Subaru Poland Rally Team“, D. Butvilas iškovojo eilę pergalių. Pergalės Lenkijos čempionato varžybose, šių metų podiumo pozicijos Europos ralio čempionato žiemos ralyje Latvijoje ir legendiniame Graikijos ralyje bei pergalė ERC2 klasėje pirmą kartą matytose itin sudėtingose Portugalijos Azorų salų trasose.

Lietuvių sportininkas neslėpė džiaugsmo galėjęs būti visų greičiausių Europos ir Pasaulio ralio lenktynininkų tarpe ir dalintis apdovanojimų scena su legendiniais pasaulio ralio sportininkais.

„Gyvenime esu iškovojęs daugybę apdovanojimų, todėl jaudulio lipant ant apdovanojimų pakylos nejaučiau. Tai visuomet yra malonus, saldus momentas, panašus į vaisiaus nuraškymą nuo medžio, kurį senai pasodinai. Bet kai prieš lipant ant scenos pamačiau šalia stovintį Sebastianą Loebą ir man tai buvo didesnis prizas už taurę ir medalius. Žmonės, kurie gyvenime buvo pakankamai laimingi turėti savo guru ir jį sutikti gyvai, mane supras. S. Loebas yra ralio dievas, laimėjęs devynis pasaulio ralio čempionatus iš eilės. Jis ralyje pasiekęs daugiau, nei bet kuris kitas pilotas iki šiol ir, tikiu, kad yra vienas geriausių pilotų, jei ne pats geriausias, pasaulyje. Aš nuo vaikystės žavėjausi jo gabumais, tuo ką jis išdarinėja trasoje. Verta laimėti Europos ralio čempionatą vien tam, kad gautum apdovanojimą iš tokio žmogaus rankų“, – įspūdžiais dalinasi Dominykas Butvilas.

„Motorsport Awards“ apdovanojimų metu prizai įteikti ir World Touring Car Championship (WTCC), European Touring Car Cup (ETCC), Endurance World Championship (EWC) čempionatų sportininkams.