Sportas

2013.02.16 21:06

Lazdijuose – naujas hipodromas

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.02.16 21:06

Respublikinės ristūnų žirgų lenktynės įvyko naujame Lazdijų hipodrome. Tikimasi, kad jame vyks ir tarptautinės varžybos. Lenktyniavimo trasa, pasak žirgų vadeliotojų, greita. 

Respublikinės ristūnų žirgų lenktynės įvyko naujame Lazdijų hipodrome. Tikimasi, kad jame vyks ir tarptautinės varžybos. Lenktyniavimo trasa, pasak žirgų vadeliotojų, greita.

Atsikvėpę po lenktynių Dusetose, geriausi šalies vadeliotojai ir eikliausi jų žirgai varžėsi atnaujintame Lazdijų hipodrome. Respublikinių varžybų nugalėtojas Stanislovas Kėrys sako, kad 1600 metrų trasa parengta neblogai. 

„Žiemos laikotarpiui jis, sakyčiau, paruoštas gerai. Išskyrus tai, kad tik 4 žirgai telpa viename take, vienoje linijoje. O turėtų tilpti apie 10–12 žirgų. Vasarą per minkšta tako danga. Jeigu jį užpils akmens skalda, takas bus geras“, – teigė S. Kėrys.

Naujame hipodrome įrengtos žirgų laikymo ir išlaipinimo aikštelės, penkių šimtų vietų tribūna žiūrovams, pagalbinės patalpos. Hipodromui įrengti lėšų skyrė Europos Sąjunga ir Lazdijų savivaldybė – daugiau nei 4 mln. litų.     

„Mes tikimės ir tarptautinių varžybų. Mums teko lankytis Lenkijoje, Varšuvoje. Lenkijoje nėra nė vieno tokio hipodromo, ten tik žolė. Lenkai labai susidomėjo. Ir mes dar tikimės, kad Lietuvos Seimas priims Statymų įstatymą, kurio projektas yra Seime. Ir tada varžybų bus daugiau“, – sako Lazdijų rajono meras Artūras Margelis. 

Lazdijų hipodromas atitinka techninius reikalavimus, keliamus tarptautinėms žirgų lenktynėms organizuoti. Dar vienas hipodromas liepą bus atidarytas Utenoje, pinigai skirti ir Raseinių hipodromui statyti.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.