Sportas

2015.11.27 16:46

Bręsta skandalas: Gento meras uždraudė į miestą atvykti rusų gerbėjams

DELFI.lt 2015.11.27 16:46

Penktadienį Belgijos uostamiesčio Gento meras Danielis Termontas išplatino pranešimą, kuriame uždraudė Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo fanams atvykti čia palaikyti saviškių per gruodžio 9 dieną vyksiančias paskutines UEFA Čempionų lygos H grupės rungtynes su „Gent“.

„Tai buvo sunkus sprendimas, bet aš atsakau už saugumą mieste. Pagrindinė šio draudimo priežastis – neseniai įvykęs incidentas tarp Turkijos ir Rusijos. Gente gyvena didelė turkų bendruomenė, o „Zenit“ fanų reputacija yra ypač bloga“, – pareiškė jis.

D. Termontui ypatingą rūpestį dėl galimų neramumų kelia tai, kad tomis dienomis mieste vyks Gento žiemos festivalis, kuriame dalyvaus daug šeimų su vaikais, todėl norima užtikrinti jų saugumą.

Toks Gento mero pareiškimas iškart sulaukė rusų atsako. „Zenit“ generalinis direktorius Maksimas Mitrofanovas iškart išreiškė didelį nusistebėjimą ir pasipiktinimą tokiu draudimu.

„Šis Belgijos pusės pareiškimas kelia labai didelę nuostabą. Jeigu miesto valdžia ir klubas negali užtikrinti sąlygų, kad rungtynės vyktų pagal UEFA reglamentą, turbūt yra prasmė susimąstyti apie jų perkėlimą į neutralią aikštę“ – leidiniui „Sport Ekspress“ pakomentavo jis.

Įdomu, kad į šią savaitę Lione, Prancūzijoje, vykusį UEFA Čempionų lygos mačą tarp „Lyon“ ir „Gent“ (1:2) buvo uždraustą atvykti belgų fanams, nes per pirmą dvikovą Belgijoje abiejų komandų gerbėjai sukėlė muštynės, o Prancūzijoje šiuo metu situacija ir taip yra labai įtempta.

Primename, kad „Zenit“ (15 tšk.) su penkiomis pergalėmis iš penkių galimų jau yra užsitikrinęs H grupės nugalėtojų vardą, o „Gent“ (7 tšk.) kovoja su CF „Valencia“ (6 tšk.) dėl antros pozicijos ir bilieto į turnyro aštuntfinalį.