Sportas

2013.02.16 10:42

Londono olimpinė krepšinio arena ieško pirkėjo

LRT.lt2013.02.16 10:42

Londono olimpinei krepšinio arenai ieškoma pirkėjo, nes iki šiol taip ir nesugalvota, kam panaudoti šį laikiną statinį, praneša laikraštis „The Times“. 

Londono olimpinei krepšinio arenai ieškoma pirkėjo, nes iki šiol taip ir nesugalvota, kam panaudoti šį laikiną statinį, praneša laikraštis „The Times“.

Areną pastačiusi kompanija „Barr Construction“ norinčiųjų įsigyti plieninį PVC padengtą statinį, kurį kai kas lygina su čiužiniu ar glaistytu pyragu, paraiškų laukia iki kovo 31 dienos.

Buvo pasigirdę kalbų, kad statinys gali iškeliauti į Rio de Žaneirą, kur būtų naudojamas 2016 metų olimpinėms žaidynėms, ar virsti nacionaline teniso akademija Škotijoje.

Tačiau pastato ateitis vis dar neaiški. Tad nuspręsta jį parduoti už 2,9 mln. eurų, praneša „The Times“.

Krepšinio arena buvo vienas iš didžiausių laikinų pastatų, iškilusių rengiantis olimpiadai. 20 plieno lankų karkasas padengtas medžiaga, taip sukuriant pagrindą šviesų šou. Parduodama tik išorinė dalis, bet ne 12 tūkst. vietų pakopinė salė, esanti viduje.

Anot „Barr Construction“ vykdomojo direktoriaus Barclay Chalmerso, pastatą galima panaudoti įvairiems tikslams.

„Sportas yra akivaizdi sritis. Jis pakankamai didelis, kad jame galima būtų įrengti 15–20 teniso kortų. Jį taip pat galima paversti konferencijų, parodų ar renginių centru, panašiu į O2 areną Londone, o gal net kino ar televizijos studija“, – kalbėjo jis.

„Nepaisant to, kad pastatas kurtas kaip laikinas, manome, kad jį nesunkiai galima rekonstruoti, kad jis puikiai tarnautų ne vienerius metus“, – pridūrė B. Chalmersas.

Kitą mėnesį statinį ketinama išmontuoti.

Olimpiniame parke rytų Londone pastatytoje arenoje žaistos krepšinio turnyro grupės rungtynės ir rankinio pusfinaliai bei finalas.

Parolimpiadoje ji naudota krepšinio vežimėliuose ir regbio varžyboms.

Arenos sienos permatomos, o naktį būdavo apšviečiamos skirtingomis spalvomis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21