Sportas

2020.08.22 18:11

7 garsiausi tėvo ir sūnaus tandemai NBA istorijoje: lygoje išsiskiriantis Sabonių duetas

LRT.lt2020.08.22 18:11

Los Andželo „Lakers“ klube rungtyniaujantis LeBronas Jamesas tikisi vieną dieną NBA rungtynėse pasirodyti aikštėje kartu su savo sūnumi Bronny Jamesu, kuriam šiuo metu 16 metų. Toks atvejis lygos istorijoje neturėtų precendento.

Tiesa, NBA lygoje suskaičiuojama nemažai atvejų, kai karjerą baigusio tėvo vietą aikštėje užima profesionalo keliu pasukęs sūnus ar net sūnūs.

Portalas LRT.lt nusprendė pažvelgti į garsiausius tėvo ir sūnaus tandemus NBA lygos istorijoje ir juos surikiavo į septynetuką.

Jimmy Walkeris ir Jalenas Rose`as

Tėvo ir sūnaus – J. Walkerio ir J. Rose`o – ryšys niekada nebuvo glaudus, tačiau šie amerikiečiai nebuvo tik statistai NBA.

J. Walkerį 1967-ųjų NBA naujokų biržoje pirmąjį pašaukė Detroito „Pistons“ klubas. Atakuojančio gynėjo karjera lygoje dėl antsvorio sukeltų problemų truko tik 9 metus, tačiau būta ir ryškių sezonų.

1971–1972 m. sezoną krepšininkas „Pistons“ gretose rinko po 21,3 taško, o karjeros NBA vidurkis siekė 16,7 taško.

J. Rose`as savo ruožtu NBA rungtyniavo 13 metų ir atstovavo 6 klubams. 2000-aisiais lengvasis krašto puolėjas buvo išrinktas labiausiai patobulėjusiu lygos krepšininku.

Sėkmingiausio J. Rose`ui buvo 2002–2003 m. sezonas: krepšininkas vidutiniškai pelnydavo 22,1 taško, atkovodavo 4,3 kamuolio ir atlikdavo 4,8 rezultatyvaus perdavimo.

J. Rose`o karjeros vidurkis – 14,3 pelnyto taško, 3,5 atkovoto kamuolio ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

J. Walkeris ir J. Rose`as akis į akį taip ir nesusitiko. Tėvas paliko sūnaus besilaukusią motiną ir nepadėjo jo užauginti.

Nepasydamas aplinkybių, J. Rose`as norėjo pasimatyti su biologiniu tėčiu ir keliskart kalbėjosi telefonu. 2007-aisiais, kai jau buvo suplanuota jųdviejų susitikimo data, J. Walkeris mirė nuo plaučių vėžio, – apie tai J. Rose`as prabilo per jo laidotuves.

Arvydas Sabonis ir Domantas Sabonis

Neturėtų stebinti, kad šiame sąraše įsitaisė Lietuvos krepšininkų pora – Arvydas ir Domantas Saboniai. Tiek tėvas, tiek sūnus NBA įrodė savo vertę.

Geriausiu visų laikų krepšininku tituluojamas A. Sabonis NBA lygoje debiutavo būdamas 31 metų, tačiau per 8 metus trukusią karjerą (1995–2003 m.), atstovaudamas Portlando „Trail Blazers“ ekipai, spėjo sužaisti 470 reguliariojo sezono ir 51 atkrintamųjų rungtynes.

Karjeros NBA metu A. Sabonis vidutiniškai rinkdavo 12 taškų, atkovodavo 7,3 kamuolio ir atlikdavo 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

2011-aisiais lietuvis buvo įtrauktas į NBA šlovės muziejų.

2016-aisiais NBA naujokų biržoje 11-uoju šaukimu Orlando „Magic“ klubo pasirinktas D. Sabonis 2016–2017 m. lygoje debiutavo prisidėjęs prie Oklahomos „Thunder“ ekipos.

Nors pirmas sezonas su „Thunder“ nebuvo ypač sėkmingas (5,9 taško, 3,6 atkovoto kamuolio), po metų D. Sabonis persikėlė į Indianos „Pacers“ gretas ir ten sėkmingai rungtyniauja iki šiol.

2019–2020 m. sezoną A. Sabonio sūnus pirmą kartą karjeroje buvo išrinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes, o iki koronaviruso pandemijos lygoje vidutiniškai rinkdavo 18,5 taško ir atkovodavo 12,4 kamuolio.

D. Sabonis išlindo iš tėčio šešėlio ir sėkmingai rašo savo istoriją stipriausioje pasaulio lygoje. Šio sezono skaičiai – geriausi tarp Sabonių šeimos atstovų, užfiksuotų NBA.

„Pacers“ lyderio žaidimas ir krepšinio įgūdžiai leidžia nesunkiai spręsti, kad D. Sabonis turės statistiškai geresnę karjerą NBA nei tėtis, kuris į lygą pateko gerokai vėliau nei sūnus.

Billas Waltonas ir Luke`as Waltonas

B. Waltonas buvo vienas ryškiausių to meto NBA vidurio puolėjų. Dar 1974-aisiais aukštaūgį pirmuoju šaukimu lygos naujokų biržoje pasirinko „Trail Blazers“ klubas.

Tiesa, kaip reikiant įsibėgėti B. Waltonui neleido traumos – jos sutrumpino profesionalo karjerą ir beveik visada sutrukdydavo sužaisti visas sezono rungtynes.

Kad ir kaip būtų, 1976–1977 m. sezoną B. Waltonas atvedė „Trail Blazers“ į vienintelį klubo istorijoje NBA čempionų titulą. Aukštaūgis buvo pripažintas naudingiausiu NBA finalo serijos krepšininku.

Dalį kito sezono B. Waltonas vėl praleido dėl traumos, tačiau tai nesutrukdė iškovoti naudingiausio sezono žaidėjo titulo.

Po permainingų profesionalo karjeros metų B. Waltonas dar kartą blykstelėjo 1985–1986 m., kai kartu su Bostono „Celtics“ klubu antrą kartą gyvenime tapo lygos čempionu.

Iš viso B. Waltonas per 10 sezonų NBA sužaidė tik kiek daugiau nei 500 rungtynių, tačiau rinko dvigubo dublio vidurkį: 13,3 taško ir 10,5 atkovoto kamuolio.

„Trail Blazers“ įvertino B. Waltono indėlį į didžiausias klubo pergales ir arenos palubėse pakabino 32-uoju numeriu pažymėtus aukštaūgio marškinėlius.

Waltonų šeimos tradicijas NBA lygoje pratęsė sūnus Luke`as, 11 sezonų rungtyniavęs profesionaliai. Krepšininkas karjeros metais gynė Los Andželo „Lakers“ ir Klivlando „Cavaliers“ komandų garbę.

Kartu su „Lakers“ klubu L. Waltonas dukart tapo NBA čempionu. Amerikietis niekada nebuvo ryškus NBA žaidėjas, tačiau 2006–2007 m. sezoną „Lakers“ gretose rinko po 11,4 taško ir atkovodavo po 5 kamuolius.

Karjerą L. Waltonas užbaigė su 4,7 taško vidurkiu NBA lygoje.

Joe Bryantas ir Kobe Bryantas

J. Bryanto ir K. Bryanto tandemas į šį sąrašą patenka dėl įspūdingų šiais metais žuvusio K. Bryanto karjeros pasiekimų NBA lygoje. Nors J. Bryantas pagal statistiką liko sūnaus šešėlyje, 1975-aisiais debiutavęs krepšininkas lygoje praleido 8 metus.

Trijuose NBA klubuose žaidęs J. Bryantas vidutiniškai rinkdavo 8,7 taško ir atkovodavo 4 kamuolius. Po etapo NBA J. Bryantas persikėlė rungtyniauti į Italiją, ten kamuolį gainiojantį tėtį stebėdavo ir Kobe.

Tokia karjera, kokią NBA užfiksavo K. Bryantas, rungtyniavęs lygoje 1996–2016 m., pasigirti gali tik retas. K. Bryantas su „Lakers“ klubu iškovojo 5 lygos čempiono titulus, dukart buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju ir kartą tapo naudingiausiu sezono krepšininku.

K. Bryantas net 18 kartų buvo išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes, 11 kartų pateko į geriausių lygos žaidėjų sezono simbolinę rinktinę, 9 kartus pripažintas geriausiai lygoje besiginančios sezono simbolinės rinktinės nariu.

K. Bryantas yra ketvirtas pagal rezultatyvumą krepšininkas NBA istorijoje.

NBA legenda kartu su dukrele Gianna ir dar 7 žmonėmis žuvo šių metų sausio pabaigoje per sraigtasparnio katastrofą.

Rickas Barry ir Jonas Barry, Brentas ir Drew Barry

Lietuviškų šaknų turinčios Barry šeimos atstovų NBA lygoje buvo net keturi, tačiau ryškiausiai žibėjo 1965-aisiais debiutavęs šeimos galva Rickas Barry.

Antras 1965 m. NBA naujokų biržoje pašauktas žaidėjas profesionaliai rungtyniavo 15 metų ir 1975-aisiais kartu su „Warriors“ klubu tapo lygos čempionu, be to, buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos krepšininku.

R. Barry net 8 kartus pateko į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes, penkiskart buvo išrinktas į pirmą simbolinę lygos geriausių žaidėjų komandą, be to, džiaugėsi geriausio metų naujoko titulu.

Antrajame karjeros NBA sezone R. Barry rinko net po 35,6 taško ir pirmavo visoje lygoje.

Karjerą 1980-aisiais baigęs R. Barry per 10 sezonų NBA (krepšininkas dalį karjeros praleido ABA lygoje) vidutiniškai įmesdavo 23,2 taško, atkovodavo 6,5 kamuolio ir atlikdavo 5,1 rezultatyvaus perdavimo.

Ryškiausią pėdsaką iš trijų R. Barry sūnų NBA lygoje paliko Brentas. 1995–2009 m. rungtyniavęs atakuojantis gynėjas žaidė 6 klubų gretose ir kartu su San Antonijo „Spurs“ ekipa 2005 ir 2007 m. tapo čempionu.

Sėkmingiausio sezono NBA metu (2001–2002 m.) B. Barry Siatlo „SuperSonics“ gretose vidutiniškai įmesdavo 14,4 taško ir atkovodavo 5,4 kamuolio. Įdomu tai, kad R. Barry 1996 m. laimėjo NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio metu surengtą dėjimų į krepšį konkursą.

Jonas Barry NBA rungtyniavo 1992–2006 m. 8 ekipų gretose žaidęs krepšininkas buvo pagalbinis žaidėjas, lygoje rinkęs po 5,7 taško.

Drew Barry karjera NBA buvo mažiausiai nusisekusi – jis lygoje sužaidė tik 60 rungtynių.

Mychalas Thompsonas ir Klay`us Thompsonas

1978 m. NBA naujokų biržoje pirmuoju šaukimu pasirinktas iš Bahamų kilęs aukštaūgis M. Thompsonas iš viso lygoje praleido 13 metų.

Sunkiojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjo pozicijose rungtyniavęs M. Thompsonas karjeros pradžioje, žaisdamas „Trail Blazers“, buvo vienas ryškesnių lygos priekinės linijos žaidėjų. Trečiais metais lygoje (1981–1982 m.) krepšininkas vidutiniškai įmesdavo 20,8 taško ir atkovodavo 11,7 kamuolio.

Antroje 1986–1987 m. sezono pusėje M. Thompsonas persikėlė į Los Andželo „Lakers“ ekipą ir tą patį sezoną pirmą kartą karjeroje tapo lygos čempionu.

Pagalbiniu „Lakers“ aukštaūgiu tapęs M. Thompsonas NBA čempiono titulą su „Lakers“ iškovojo ir kitą sezoną.

Iš viso M. Thompsonas rungtyniaudamas NBA vidutiniškai pelnydavo 13,7 taško ir atkovodavo 7,4 kamuolio.

Sėkmingai estafetę iš tėvo perėmė sūnus Klay`us, lygoje debiutavęs 2011 m. Visą karjerą San Fransisko „Warriors“ rungtyniaujantis snaiperis padėjo klubui triskart tapti lygos čempionu. Mychalas ir Klay`us – ketvirtas lygos istorijoje tėvo ir sūnaus tandemas, tapęs NBA čempionais.

Sėkmingiausias statistiškai krepšininkui buvo 2016–2017 m. sezonas, kurio metu K. Thompsonas vidutiniškai pelnydavo 22,3 taško, atkovodavo 3,7 kamuolio ir atlikdavo 2,1 rezultatyvaus perdavimo.

Žaidėjas 5 kartus išrinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes ir dukart pateko į trečią simbolinę geriausių lygos žaidėjų rinktinę.

Dellas Curry ir Stephenas Curry bei Sethas Curry

San Fransisko „Warriors“ klube žaidžiantis Stephenas Curry – vienas populiariausių ir geriausių šių laikų NBA krepšininkų.

Tiesa, dar iki taikliarankio pasirodymo ant NBA parketo Curry šeimos pėdsaką pirmasis lygoje paliko Dellas Curry, 1986 m. debiutavęs Jutos „Jazz“ klubo gretose.

16 metų (1986–2002 m.) NBA praleidęs D. Curry labiausiai prisimenamas kaip vienas Šarlotės „Hornets“ ekipos lyderių. Šioje ekipoje gynėjas rungtyniavo 10 sezonų – 1988–1998 m.

Sėkmingiausią sezoną (1993–1994 m.) NBA lygoje D. Curry vidutiniškai pelnydavo 16,3 taško ir atlikdavo 2,7 rezultatyvaus perdavimo. Po tokio sezono gynėjas buvo pripažintas geriausiu NBA šeštuoju krepšininku.

D. Curry iki šiol yra antras pagal rezultatyvumą „Hornets“ klubo žaidėjas, nusileidžiantis tik šiuo metu NBA karjerą tęsiančiam Kemba Walkeriui.

Tėvo pasiekimus lygoje nesunkiai viršijo Stephenas Curry, visą karjerą rungtyniaujantis „Warriors“ gretose. Tritaškių metimų revoliucionieriumi lygoje vadinamas snaiperis per 11 sezonų triskart į viršų kėlė NBA čempionų taurę ir dukart buvo pripažintas naudingiausiu lygos sezono krepšininku.

Negana to, S. Curry šešiskart žaidė NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, triskart pateko į geriausią simbolinę lygos sezono rinktinę.

2015–2016 m. sezoną krepšininkas buvo rezultatyviausias NBA žaidėjas su 30,1 taško vidurkiu. Net neabejojama, kad tokie pasiekimai padės jam patekti į NBA šlovės muziejų.

Sethas Curry yra brolio ir tėčio šešėlyje, tačiau pastaraisiais sezonais lygoje užsirekomendavo kaip patikimas pagalbinis žaidėjas.

2019–2020 m. sezoną Dalaso „Mavericks“ klubo gretose Sethas Curry renka po 12,5 taško ir atkovoja po 2,3 kamuolio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt