Sportas

2015.11.24 20:18

Lietuvos biatlonininkai pasiryžę stebinti varžovus gerais rezultatais

ELTA2015.11.24 20:18

Lietuvos biatlono rinktinė naująjį sezoną pradeda su naujais lūkesčiais ir atsinaujinusiu trenerių štabu.  

Po praėjusio sezono, kuriame Lietuvos komanda sėkmingai varžėsi komandų įskaitoje, bet asmeninėse varžybose nepasipriešindavo elitiniams pasaulio sportininkams, šiemet biatlonininkai atsakingai ruošiasi naujiems startams. Pagrindinės Lietuvos komandos turėjo pasiruošimą aukštikalnėse, kur pirmą kartą jiems buvo atlikti medicininiai tyrimai.

„Po praėjusio sezono mūsų pozicijos sustiprėjo. Šalių įskaitoje Lietuva yra 22-oje vietoje. Tai yra labai didelis pasiekimas, žinant mūsų sąlygas ir perspektyvas. Mes maloniai stebiname savo konkurentus, nes iki šiandien dar neturime nė vienos bazės, kurioje galėtume visaverčiai treniruotis“, – spaudos konferencijoje Vilniuje sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

22-oji vieta leidžia kitais metais pasaulio taurės varžybose Lietuvai turėti papildomą sportininką. Svarbiausiose varžybose dėl įskaitinių taškų galės kovoti po tris Lietuvos vyrus ir moteris. 

„Mūsų tikslas yra 20-ukas pasaulio taurėje. Jeigu šalių įskaitoje patektume tarp 20 geriausių, olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti iki penkių sportininkų“, – į ateitį žvelgė A. Daugirdas.

LBF vadovas prisiminė 2014 metus, kuomet Lietuvos biatlonininkai sėkmingai kovojo svarbiausiose varžybose, o olimpinėse žaidynėse tik netikslūs šūviai sutrukdė Tomui Kaukėnui iškovoti medalį.

„Po sėkmingo sezono prieš dvejus metus, kuomet nedaug trūko iki T. Kaukėno stebuklo Sočio olimpinėse žaidynėse ir sėkmingo pasirodymo kariškių žaidynėse, pernai sezonas buvo šiek tiek skurdesnis, bet kaip komanda subrendome žymiai labiau. Su gausesne sudėtimi galėsime lengviau kovoti dėl patekimo į 2018 metų žiemos olimpines žaidynes Pietų Korėjoje“, – aiškino A. Daugirdas.

Buvusiam Lietuvos rinktinės treneriui latviui Ilmarui Briciui sulaukus patrauklaus savo gimtosios šalies federacijos pasiūlymo, Lietuvos A komandą ėmėsi treniruoti estas Meelis Aasmae. Jam talkins šaudymo treneris iš Baltarusijos Aleksandras Akulevičius ir ne pirmus metus su A rinktine dirbantis Aurimas Bučelis.

A komandą, kuri varžysis svarbiausiose pasaulio varžybose, sudaro Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Natalija Paulauskaitė, Diana Rasimovičiūtė-Bricė, Karolis Dombrovskis, Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir Rokas Suslavičius.

D. Rasimovičiūtė-Bricė sezonui ruošiasi treniruodamasi su Latvijos rinktine.

„Jeigu D. Rasimovičiūtė 2018 metais pateks į olimpines žaidynes, ji taps pirmąja pasaulio biatlonininke, kuri dalyvaus penkiose olimpinėse žaidynėse. Ji turi realias galimybes tą pasiekti“, – pridūrė A. Daugirdas.

Lietuvos sportininkai dalyvaus visuose devyniuose pasaulio taurės etapuose, Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės varžybose, pasaulio ir Europos pirmenybėse. 

Suaugusių varžybose LBF didžiausias viltis deda į T. Kaukėną ir D. Rasimovičiūtę-Bricę. Jiems keliami uždaviniai pasaulio čempionate patekti į 30-ukus, o Europos pirmenybėse – į 20-ukus. Pasaulio taurės varžybose bus siekiama, kad įskaitinius taškus pelnytų po du Lietuvos vyrus ir moteris.

„Jokių blogų dalykų negaliu nepasakyti nei apie trenerius, nei apie komandą. Mes tikrai augame, tobulėjame. Tikslas išlieka vienas – olimpinės žaidynės. Turime parodyti, kam mes esame pasirengę. Mano tikslas yra parodyti, ką aš galiu, o vietos jau ateis savaime“, – sakė T. Kaukėnas.

„Nors kartais mus lydi finansų stoka, bet mes įvykdėme visą pasiruošimo planą. Stovyklos praėjo efektyviai ir sklandžiai. Esame gerai pasiruošę šiam sezonui. Laukia daug startų, todėl tikiuosi dalyvauti visose varžybose ir visu 100 proc. save realizuoti. Jei man tas pavyktų, rezultatas būtų atitinkamas“, – pridūrė Karolis Dombrovskis.

Jaunimo pirmenybėse daugiausiai tikimasi iš G. Leščinskaitės, kuri Europoje sieks patekti tarp penkių, o pasaulyje – tarp 15 geriausiųjų. Didžiąją sezono dalį ji patirtį kaups suaugusiųjų varžybose.

„Moterų komandoje atmosfera yra labai teigiama. Aš įpratusi visą laiką kelti didelius ilgalaikius tikslus, bet pakeliui reikia užsibrėžti mažesnius tikslus. Norėčiau sėkmingai sudalyvauti jaunimo pirmenybėse, kol dar ten patenku pagal amžių, bei Europos pirmenybėse patekti į 20-uką“, – ambicingai nusiteikusi buvo G. Leščinskaitė.

Nors LBF džiaugiasi savo darbu ir auginama pamaina, nuostolių šią vasarą nepavyko išvengti. Biatloną į slidinėjimą iškeitė Marija Kaznačenko.

„Iki liepos mėnesio ji treniravosi ir sezonui ruošėsi su biatlono rinktine, tačiau nežinau, kas jai šovė į galvą, kas atsitiko, bet ji pareiškė, kad pavargo. Mėnesį pailsėjusi, ji tikriausiai gavo gerą pasiūlymą iš slidinėjimo federacijos ir pakeitė sporto šaką“, – paaiškino A. Daugirdas.

LBF prezidentas taip pat atskleidė, kad tarptautinėse varžybose, kaip ir anksčiau, lietuvių dėl pinigų stygiaus nelydės pagalbinis personalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.